Yalıkavak Marina

YALIKAVAK MARİNA - BAMBAŞKA BİR DÜNYA

Yalıkavak’a uyum sağlayan ve havasını değiştiren Marina her geçen gün kendini daha da yenileyerek, misafirlerini adeta kendine çağırıyor.

Yalıkavak Marina’da  mega yatların, dev mağazaların, yeme-içme zincirlerinin sıralandığı bambaşka bir dünya var. Marinayı herkes çok şık buluyor. On bin nüfuslu Yalıkavak için çok ama çok büyük.  Ama İzmir veya İstanbul’un Ataköy, Kalamış marinalarına benzerliği ile de dikkati çekiyor.

Helikopter pistli, 70-80 metrelik yatlar marinada yan yana diziliyor,

Müzik yükselirken marinadaki mağazaları gezersiniz. Nasıl Türkbükü ortada bir köprüyle ikiye ayrılıyorsa, Yalıkavak Marina da ikiye ayrılıyor. Mega yatlar kısmında Nusr-et, Cipriani, Billionaire Club, Loft ve Beluga Bar, diğer tarafta ise mağazalar ve kafeler var. Balıkçı Sait de bu tarafa geçmiş. Yolda Merkür Sanat Galerisi var ve her gün ziyarete açık. Cookshop tıklım tıklım, Kitchenette de, Mezzaluna da isterseniz mola verebilirsiniz.

Damas’tan Gilan’a birçok mücevherci de var. Yabancılara Türk tasarımlarını sevdiren Hiref de burada çok güzel bir butik açmış. Mağazalar arasında Pamuk Abla diye Bodrum pazarlarından çıkan bir marka da var. Pamuk Abla’nınki de gerçek bir başarı hikâyesi. Sırf beyaz kıyafetler yapan bu marka her AVM’de olmayacağı için hoşunuza gidebilir.