EYYY GURBETCİ KARDEŞLERİM!

26 Mayıs 2014 Pazartesi- Terör olayları sıklaştı,
Genelkurmay PKK terör örgütünün son dönemlerde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yol kapatma ve araç yakma eylemlerini sıklaştırması üzerine bir açıklama yaptı,
13 Tem 2014 Pazar- Kahramanmaraş’ta vatandaşlar Suriyelilere tepki göstererek yolları ulaşıma kapattı. Grup ile polis arasında gerginlik çıktı.
13 Ağustos 2014 Çarşamba- Gaziantep’te Suriyeli Gerginliği: Mahaller Karıştı, Yaralılar Var.
Gaziantep’te yaşanan cinayet, aylardır süren Suriyeli gerginliğini en üst noktaya taşıdı. Evden çıkmasını istediği Suriyeli kiracısı tarafından bıçaklanan Hıdır Çalar hayatını kaybetti. Bunun ardından Gaziantep sokakları karıştı. Sokaklara dağılan ayrı ayrı gruplar Suriyelilere saldırdı. Otomobilleri ters çevrildi.
19 Ağustos 2014 Salı- Hatay’ın İskenderun ilçesinde Suriyeli sığınmacılardan on beş yaşında olduğu öğrenilen bir çocuğun 9 yaşındaki bir Türk çocuğa tecavüz ettiği iddiası ortam gerginleşti. Polis tedbir alıp vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.
Suriye’deki iç savaştan ve IŞID teröründen kaçarak Türkiye ye sığınan Suriyeli sayısı iki milyonu geçti…
2015 Turizm sezonunun kötü geçeceğinin ayak sesleri idi…
Başta Amerika olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinin radarları Ülkemize çevrilmişti…
 22 Şubat 2015 – Suriye sınırları içinde bulunan ve Türkiye toprağı kabul edilen Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) gece yaptığı operasyon ile tahliye edildi.
Saygı Karakolu’ndaki 38 asker sabah erken saatlerde Türkiye’ye giriş yaptı.
Rezervasyonlarda ciddi gerilemeler  gözlendi…
Yurt dışı fuarlara gidenlerin dönüşlerinde çaktırmak istemeseler de yüzlerinden düşen bin parçaydı…
5 Haziran 2015 Cuma- HDP’nin Diyarbakır mitinginde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kürsüye çıkacağı sırada ardı ardına yaşanan iki patlamada 4 kişi hayatını kaybetti, 200’ü aşkın kişi de yaralandı.
 13 Haziran 2015 Cumartesi- Suriyeliler, sınır hattındaki Akçakale Tren İstasyonun bulunduğu sınır tellerine yığılmaya başladı. Güvenlik güçleri tarafından bölgeye takviye ekip gönderildi.
Sınır hattına gelen Suriyelilerin Türkiye’ye geçişlerine izin verilmemesi üzerine gerginlik yaşandı.
Sınırı koruyan askerler, toplanan gruba zırhlı araçlardan sık sık Arapça anons yaparak tellerden geri çekilmesi için uyardı, ancak bu uyarılara aldırış edilmemesi üzerine havaya uyarı ateşi açıldı.
Aklı başında turizmciler, kaybın bir önceki yıla oranla yüzde yirmileri aşacağını Temmuz Ağustos’un bu açığı kapatmaya yetmeyeceğini öngörüyorlardı…
10 Ekim 2015 Cumartesi- Sıhhiye Meydanında  “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi” konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti.
Ankara Tren Garı kavşağında iki canlı bomba kendilerini patlattı…

Meydana gelen bu terör saldırısında 95 kişi öldü, 246 kişi de yaralandı.
Emniyet kaynakları da patlama sırasında alanda 14 bin kişinin olduğunu bildirdi.
Zaten olan olmuş öngörüler tutmuştu, Türkiye Avrupa pazarında belirlenen oranlarda geri kalmıştı…
Şimdi 2015’i kurtarabilir miyiz? Kaygıları başlamıştı…
24 Kasım 2015 Salı– Saat 09.30 sıralarında Suriye sınırında Türkiye hava sahasını ihlal eden SU-24 tipi bir Rus savaş uçağı, Türk F-16’ları tarafından düşürüldü.
Sonun başlangıcı idi…
Şaka gibi… Kabus gibi…
Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin an itibariyle tatilde olan vatandaşlarının derhal dönüş yapmaları talimatı verdi…
Yetmedi! Rusya’dan size bir tek turist bile yok dedi…
Ve yaptı…
Bu dört buçuk milyon Rus Turist idi…
Bu başta Antalya olmak üzere Türk Turizminin dip yapması demekti…
Patlamalar durmak bilmiyordu;
17 Şubat 2016 Çarşamba- Ankara’da, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan  Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında gerçekleşen patlama onlarca ölü yüzlerce yaralı!
13 Mart 2016 Pazar- Ankara’nın Kızılay semtinde akşam saatlerinde gerçekleşen patlama, daha Merasim sokak acılarını saramadan 34 ölü yüzlerce yaralı…
Ve olan oldu…
An itibariyle diplerdeyiz…
Rusların ağır abisi emir verdi oldu…
Şimdi bakın;
Almanya’da 2 milyon 793 bin, Fransa’da 550 bin, Hollanda’da 480 bin, Birleşik Krallık ’da 350 bin, Avusturya’da 253 bin, USA’da 194 bin 945, Belçika’da 220 bin İsviçre’de,70 bin 400, Danimarka’da 93 bin, İsveç’de 55 bin, olmak üzere; Toplamda tamı tamına 5 Milyon 59 bin 345 gurbette yaşayıp çoğalıp halen Türk Vatandaşlığı pasaportu taşıyan Gurbetçilerimiz, Buna bir bu kadar da yaşadıkları Ülke vatandaşı olmuş gurbetçilerimizi ekleyin…
Oldu mu size 10 milyon Gurbetçi…
Hindistan‘mış!  Çin’miş! Japon’muş!
Zaten Sarı Irk denize girmez, güneşe çıkmazlar…
Bunlar Abesle iştigal değil mi?

Ne mi yapacağız?
Rusların REİS’i Cumhuru nasıl bir el işareti yaptı dört buçuk milyonu dur-duruverdi,
Bizim REİS’i Cumhurumuz,
Eyyy Gurbetçi Kardeşlerim, “Hadi bu yıl Türkiye’ye” diye haykıracak
Gurbetçilerin yarısı gelse,
Rus abinin hevesi kursağında kalmaz mı?
Kalır.
Sevgilerimle,
Serdar Karcılıoğlu
BOYD Başkanı

Yorum