BEÇİN'DE SANAT KAMPI AÇILIYOR

04-08-2018 de eklendi ve 702 kez görüntülendi.

UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi’nde yer alan, Menteşeoğulları Beyliğine de başkentlik yapan Beçin Kalesi’nde 9 günlük sanat kampı düzenlenecek. 25 Haziran’da sona eren başvurular kapsamında 20 üniversite öğrencisi ve mezun için, Beçin Kalesi’nde Yaratıcı Fotoğraf Atölyesi ve Deneysel Baskı Resim Atölyesi yapılacak.
Beçin Kalesi Kazısı Başkanlığı tarafından yürütülen kamp kapsamında öğrenciler hem arkeoloji ve sanat tarihi konularında hem de yaratıcı fotoğraf teknikleri konusunda bilgi sahibi olacak. Öğrenciler elde ettikleri bu bilgileri arkeoloji kazı alanında yapılacak farklı fotoğraf tekniklerinin kullanıldığı çekimlerle uygulama şansı yakalayacak. Ayrıca atölyede üretilen çalışmalar daha sonra belirlenecek bir alanda sergilenecek. Atölyelerin yürütücülüğünü Fulya Beteş ve Ertan Toy yapacak.
Beçin Sanat Kampı’nın sanat bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler için büyük bir avantaj olduğunu ifade eden Beçin Kalesi Kazı Başkanı Prof. Dr. Kadir Pektaş, “Kampımızda Milas ve Beçin’deki tarihi yapıların sanatla ilişkisi ön plana çıkarılacak. Milas’ın tanıtımına da katkı sağlaması beklenen sanat etkinliği 12 Ağustos’ta sona erecek. 9 gün sürecek kampta oluşturulan sanat eserlerinin sergilenmesi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.