FESTİVAL TADINDA MARATON...

21-06-2018 de eklendi ve 1401 kez görüntülendi.

Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu 5-6-7 Ekim 2018'de start alıyor...

Kımız Bodrum Organizasyon A.Ş. tarafından, Çağdaş Holding isim sponsorluğunda ve Bodrum Belediyesi destekleriyle bu yıl birincisi düzenlenecek olan Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu ; 21k 10k ve 5k parkurları , Takımlar Yarışıyor ve Minik Mandalinalar Koşuyor etaplarıyla Bodrum’da spor turizmine yeni bir soluk getirip, her yaştan ve düzeyden koşu severleri Bodrum’a getirmeyi hedefliyor.

Tüm dünyada yükselişte olan spor turizmi aracılığıyla, Bodrum’a sürekliliği olan bir spor festivali kazandırılıp, etki çevresine sosyal sorumluluk anlayışını da katarak, Bodrum’a  deniz, kum, güneş ve gece hayatı dışında spor olgusu ile yeni bir algının kazandırılması amaçlanıyor. Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu’nun mottosu olan “adım at” sadece koşmayı değil, yaşamımızda kendimiz ve çevremiz için attığımız güzel adımları, hedeflerimizi, umutlarımızı ifade etmekte.
Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu, yarattığı iki farklı sosyal sorumluluk projesini, kayıtlı sporcuları ile birlikte gerçekleştirecek. Yarış organizatörleri tarafından yapılan açıklama; "Madalyalarımız ve Çantalarımız Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki çocuklarımız tarafından, Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu için özel olarak tasarlanacak ve  üretilecek , aynı zamanda Bodrum Geçici Hayvan Barınakları iş birliği ile, yapacağımız her kayıt için, hem sokak hayvanlarına destek olacak ve hem de mama kampanyası yürütüyor olacağız.

Türkiye'nin St.Tropez'i diye nitelendirilip modern kalıplara sığdırılarak anlatılsa da doğal dokusunu ve kültürünü her şeye rağmen koruyan, nostaljiyle modern hayatın, köy hayatıyla teknolojinin uyum içinde birleştiği Bodrum’da parkurlar büyük bir titizlikle belirlendi. Engin Çetinay’ın proje direktörlüğünde, Running Academy - Özgür Tetik&Tuğba Tetik sportif direktörlüğünde ve  Ankarunning kurucu kaptanı Çağrı ünal ‘ın destekleri ile organizasyonun her adımı detayları ile planlandı. Bodrunners ve Ankarunning koşu gruplarının sportif partner olarak destek vereceği bu yarışta, keyifli bir koşu için yapılan hazırlıklar ile  yarışmacılar, tarihin farklı dönemlerine tanıklık ederken begonvil nakışlı, mavi çerçeveli, beyaz evlerini; denize açılan dar sokaklarını; rüzgâra karşı vakur bir duruş sergileyen yel değirmenlerini; neredeyse dört mevsim dalında duran limonlarını; kokusu başka, tadı bambaşka mandalinalarını; sarı kızlarını, kedi köpek bir arada uyuyan sokak hayvanlarını; guletlerini de selamlayıp bitiş çizgisine ulaşacak.

YARIŞLAR
• HALIKARNASSOS YARI MARATON 21K
• KARIA 10K PARKURU
• MYNDOS 5K PARKURU
• TAKIMLAR YARIŞIYOR
• MİNİK MANDALİNALAR KOŞUYOR
21K PARKURU
Bodrum Meydanı - Marina - Myndos Kapısı - Gümbet Sahili -  Bitez Bahçe Arası -  Bitez Köy İçi - Konacık - Antik Tiyatro - Kumbahçe Sahili - Paşa Tarlası - Bodrum Yolcu Limanı - Artemis Caddesi -Atatürk Caddesi - Bodrum Meydanı
10K PARKURU
Bodrum Meydanı - Marina - Myndos Kapısı - Antik Tiyatro - Bodrum Kalesi (manzara) - Artemis Caddesi (Eski Bodrum) - Kumbahçe - Bodrum Limanı - Barlar Sokağı - Bodrum Meydanı

5K PARKURU
Bodrum Meydanı - Marina - Myndos Kapısı - Antik Tiyatro - Bodrum Kalesi (manzara) – Bodrum Meydanı

ETKİNLİK PROGRAMI
5 EKİM CUMA

Fuar
Kayıt ve Yarış Kitlerinin Dağıtımı
Technogym Club Catamaran
Spor Festivali
6 EKİM CUMARTESİ
Kayıt ve Yarış Kitlerinin Dağıtımı
Emine Başarır ile Yogalates
Minik Mandalinalar Koşuyor
Spor Söyleşileri
#BeatBodrum Ritmi Hisset 4K
Yarış Brifingi
Sadece Makarna Partisi Değil
Konser & Dj Performans

7 EKİM PAZAR
21K / 10K / 5K Start
Konser & Dj Performans
Ödül Töreni
Finisher Party Mandalin Sound