BODRUM'DA SARI YAZ

Kalabalıktan hoşlanmayanlardansanız Bodrum’da tatil yapmanın tam zamanı. Bodrum dört mevsim açık mekanları ve heyecanlı deniz mücadeleleriyle sizi bekliyor

Bodrum'a ilk geldiğinizde Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın sözleri karşılar sizi. Bodrum'a gelenler bilir zaten. Buraya gelen öyle kolay kolay geri dönemez, tıpkı Halikarnas Balıkçı'nın sözlerindeki gibi... Peki Bodrum'un sadece yazın güzel olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse baştan söyleyelim, yanılıyorsunuz. Bodrum sonbaharda da birbirinden güzel şeyler vaat ediyor ziyaretçilerine...


Ekimde Bodrumluların sarı yaz dediği bir dönem yaşanıyor. Deniz çarşaf, hava limonata. Böyle günlerde yolunuzu  Bodrum'a düşürebilirsiniz. Kumbahçenin öğle yemekleri her zamanki gibi popüler. Tuna tartar, enginarlı ve avokadolu deniz mahsulleri salatası özellikle denemeye değer. Yaz boyu gün batımı partilerinin verildiği mekanlar sonbaharda biraz daha sakin.

Mesela küçük bir sörf okulu olarak 15 yıl önce açılan Gündoğan'daki Sail Loft, Arda Önen'in mekanı. Gündüz sörf beach, gece restoran bar olan Sail Loft oldukça renkli bir mekan. Hafif, salaş, rahat... İstanbul'dan tanıdığımız isimler burada DJ'lik yapıyor.

Ama Bodrum'a gelince balık yemeden dönmek olmaz. Gümüşlük bu yılın en gözde mekanlarından. Yaz-kış açık. Yemek sonrası eğlence diğer mekanlarda  DEVAM ediyor.

Yorum