Sempati Mobilya

BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Habere Oy Verin:

29 ili gezmesi öngörülen Bodrum Tanıtım Tırı,  20 Mart'ta  ilk durağı olan Aydın’dan yola çıktı...

Bodrum Kaymakamlığı’nın himayesinde, Bodrum Tanıtma Vakfı ve Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde oluşturulan ve “Bodrum Sizi Çağırıyor” sloganıyla başlatılan projeye, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Bodrum Otelciler Derneği (BODER), Bodrum Denizciler Derneği, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi   ve TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu da destek veriyor.

AYDINLILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı, Aydın’a ulaştı...

Forum Aydın Alışveriş Merkezi’nde misafirlerini ağırlayan Tır, 21 Mart Salı günü Aydın’daydı. Tanıtım çalışmalarının ilk ayağı olan Aydın'da Bodrum'un güzellikleri farklı bir bakış açısıyla Aydın halkına anlatıldı. Bodrum Tanıtım Tırını ziyaret eden vatandaşlar ise projeye ilgi gösterdi. Bodrum'un çok güzel bir yer olduğunu söyleyen vatandaşlar, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek beğenilerini dile getirdi.

İZMİRLİLER BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

29 ili gezmesi planlanan Bodrum Tanıtım Tırının ikinci durağı ise İzmir oldu. Bodrum'u Anadolu'ya taşıyan tanıtım tırı, İzmir Kordon Gündoğdu meydanında halkla buluşuyor. Bodrum Tırı, Ege bölgesinin önemli şehirlerinden biri olan İzmir’de de halka Bodrum’un özelliklerini anlatmak için ilgililerini bekleyecek.

Bodrum Tanıtım TIR’ı İzmir’de ilgiyle karşılandı

Eşsiz Bodrum’un güzelliklerini anlatmak üzere İzmir’e giden Tanıtım TIR’ı, Gündoğdu Meydanı’nda İzmirli vatandaşlarla buluştu. Bodrum tanıtım çalışmalarının ikinci bölümü İzmir’de gerçekleştiriliyor. İzmir Gündoğdu Meydanı’nda misafirleriyle buluşan TIR, İzmirli vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Vatandaşlar TIR’a gelerek Bodrum’un yaz sezonu öncesinde bilgiler aldı. Bodrum panosunun önünde hatıra fotoğrafı çektiren misafirler, Tanıtım TIR’ının içindeki Bodrum fotoğrafları sergisini de ilgiyle gezdi. Bodrum’un 3 boyutlu görüntülerini izleyenler ise Bodrum’a bir kez daha hayran kaldıklarını belirtti.

Başkan Kocadon, İzmir’de Tanıtım TIR’ının misafirlerini ağırladı

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, İzmir Gündoğdu Meydanı’nın ardından İzmir Fuar Merkezi önünde İki gün İzmir Gündoğdu Meydanı’nda kalan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ını yüzlerce İzmirli ziyaret ederek Bodrum hakkında bilgiler aldı. Gündoğdu Meydanı'ndaki Bodrum Tanıtım TIR’ında misafirlerini ağırlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, belediye meclis üyesi Niyazi Atare, Bodrum Tanıtımı TIR’ı Sorumlusu Fikret Hıdır eşlik etti. TIR'ı ziyaret edenler arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı başta olmak üzere çok sayıda Bodrum aşığı vatandaş vardı.

BALIKESİRLİLER BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı  İzmir'in ardından Balıkesir Toplu Taşıma Merkezi’ne gelerek Balıkesir’deki Bodrum sevdalılarıyla buluşuyor.

Balıkesir Merkez'de binlerce vatandaşın kullandığı güzergâhta konuşlanan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Balıkesirliler tarafından yoğun ilgi gördü.

ESKİŞEHİRLİLER BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Balıkesir’in ardından Eskişehir’de  vatandaşların ziyaretine açılan TIR’a, Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi.  Çalışmaları yakından takip eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Anadolu halkından alınan tepkilerin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek, “Anadolu’nun dört bir yanına Tanıtım TIR’ımızı gönderiyoruz. Anadolu halkından aldığımız tepkiler, bizlere gurur veriyor. Çünkü herkes, böyle bir projeyi uyguladığımız için bizi takdir ediyor. Bizler de Egenin yıldızı olan Bodrum’a bir yıldız daha takmaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

BURSALILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

İl il gezerek farklı yönleriyle Bodrum’u vatandaşlara anlatmak üzere yola çıkan Bodrum Tanıtım TIR’ı Bursa'da yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. 20 Mart’ta Bodrum’dan yola çıkan ve ilk durağı olan Aydın’da vatandaşlara Bodrum’un eşsiz özelliklerini anlatan TIR, daha sonra sırasıyla İzmir, Balıkesir ve Eskişehir’e gitti. Halkın yoğun ilgisi ve beğenisiyle karşılaşan ekip, 30 Mart’ta Eskişehir’den yola çıkarak Bursa’ya vardı.

ÇANAKKALE - EDİRNE BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Tanıtım TIR’ı Marmara yollarında Hafta sonu Çanakkale'de vatandaşların ziyaretine açılan TIR, daha sonra Edirne'ye geçti

20 Mart’ta Bodrum’dan yola çıkan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir ve Bursa’ya giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların ilgisinin yoğunluğu ve memnuniyetiyle karşılan ekip, 31 Mart’ta Bursa’dan yola çıkarak Çanakkale’ye vardı.

TRAKYALILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Tekirdağ Valiliği önünde vatandaşlarla buluştu. 20 Mart’tan bu yana yedi ili gezerek Bodrum’un eşsiz özelliklerini anlatan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı, Tekirdağ’da da yoğun ilgiyle karşılaştı. Genç, yaşlı birçok vatandaşın ziyaret ettiği Tanıtım TIR’ına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ını ziyaret ederek Tekirdağ ile Bodrum’un buluşmasından memnuniyetini dile getirdi.

İSTANBULLULAR  BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

20 Mart’ta Bodrum’dan yola çıkan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIRI, Aydın’dan başladığı Türkiye turuna İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ’la devam etti. Her gittiği yerde vatandaşlardan tarafından yoğun ilgi ve memnuniyetle karşılanan TIR,  Beşiktaş İskele Hayrettin Paşa Meydanı’nda misafirlerini ağırlamaya başladı. Eşsiz Bodrum Tanıtım TIRI cumartesi ve pazar günü de yine aynı yerde olacak ve misafirlerine Bodrum'un simgesi olan Bodrum mandalina kolonyası, Bodrum mandalina lokumu, Bodrum gazozu ile tanıtım broşürleri ve kitapçıkları ikram edecek, Bodrum’un bilinmeyen özelliklerini anlatacak.

İZMİT - KOCAELİLİLER BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Bodrum Kaymakamlığı’nın himayesinde, Bodrum Tanıtma Vakfı ve Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde oluşturulan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, İstanbul’un ardından İzmit Kocaeli’de yapılan açılışla vatandaşların ziyaretine açıldı.
 Kocaeli Cumhuriyet Parkı’na yanaşan TIR’ı Kocaeli halkı ilgiyle karşıladı. Düzenlenen açılışa ise Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile müdür yardımcısı Ayhan Zeren, İzmit Belediyesi Kültür Müdürü Muhammet Öztürk, İzmit Belediyesi Kültür Birimi Sorumlusu Şaban Yazıcı, Türsab Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Aytekin Şahinbaş, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden birim müdürleri ve personeller katıldı.
 
BAŞKAN KOCADON: “Bodrum’da herkes kendi Bodrum’unu yaşar”

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ının her gittiği bölgede ilgiyle karşılandığının haberlerini aldıkça büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bu projeyi başlatmamızdaki asıl amaç; Bodrum’u ülkemiz içindeki vatandaşlarımıza daha iyi tanıtmak. Magazinsel yönleriyle ekranlarda görünen Bodrum, gerçek Bodrum değil. Her zaman söylüyorum: Bodrum’da herkes kendi Bodrum’unu yaşar. Ekonomik olarak her türlü tatil seçeneğimiz de mevcut. Bodrum büyük bir coğrafya. Tatil için ister huzurlu sessiz sakin bir yeri seç istersen daha hareketli bir yeri. Bodrum iklimiyle tarihi kültürel değerleriyle mutlaka görülmesi gereken bir dünya kenti. Bu projemizle Bodrum’u Anadolu halkımızın daha iyi tanımasını amaçlıyoruz ve diliyoruz. Onları Bodrum’da misafir etmekten her zaman Bodrumlular olarak büyük mutluluk duyacağız.” dedi.
  
Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Eşsiz Bodrum’a teşekkür

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Eşsiz Bodrum TIR’ı şehirden ayrılmadan önce TIR ekibine teşekkür ziyaretinde bulundu. İl Kültür ve Turizm Şubesi adına Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ına ziyarete gelen şube müdürü Hülya Özer ve şube personelleri, iç turizm tanıtım faaliyetlerine katkılarından dolayı Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı personeline teşekkür belgesi verdi. Çok güzel ve turizm için etkili bir organizasyon olduğunu vurgulayan Hülya Özer, “Umarım bu gerçekleştirilen projenin ülkemizin ve Bodrum’un turizminin canlanmasına etkisi olur. Organizasyonda emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

ZONGULDAKLILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Kocaeli’nin ardından 11. durağı olarak Zonguldak’a ulaştı. Uğur Mumcu Kavşağında bulunan TIR, Zonguldaklı vatandaşlar ile buluşuyor. Bodrum’u Anadolu ile buluşturmak için yola çıkan ve bugüne kadar 10 şehre uğrayan Bodrum Tanıtım TIR’ı kömür diyarı Zonguldak’ta. 12 ve 13 Nisan tarihlerinde Zonguldak Uğur Mumcu Kavşağı’nda misafirlerini ağırlayacak olan TIR’ı Zonguldaklılar ilgiyle karşıladı. Sabah saatlerinde Bodrum Tanıtım TIR’ını ziyaret etmeye başlayan vatandaşlar, görevli personelden çalışma ve Bodrum hakkında bilgiler aldı.

BARTIN'A DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ına ziyaretler devam ediyor Zonguldak Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu, Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ını ziyaret etti. Zonguldak Uğur Mumcu Kavşağı’nda bulunan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ına gelen Zonguldak Valiliği İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Kürşat Çoşgun ile TÜRSAB Yedigöller Yürütme Kurulu Üyesi Levent Yüzgeç'e ziyaretleri sırasında Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır eşlik etti. Konuklarına Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı gezdiren Hıdır, TIR’da yer alan görseller ve projenin kapsamıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

BARTINLILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı Zonguldak’ın ardından Bartınlılar ile buluştu. Bartın Marketim bahçesinde yerini alan TIR, misafirlerini ağırladı. Bodrum’u Anadolu halkı ile buluşturmak için yola çıkan yola çıktığı günden itibaren 12 şehre uğrayan Bodrum Tanıtım TIR’ı, Bartın’da da sevgiyle karşılandı. Marketim bahçesinde yer alan Bodrum Tanıtım Tırını, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Müdür Yardımcısı Ayşegül Yaylı, Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tümer Yılmaz, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Dünya ve Avrupa Boks üçüncüsü Boksör Şennur Demir, Bartın Şiremir Çavuş İlkokulu okul müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri, Mustafa Aydede Anaokulu müdürü ve okul aile birliği üyeleri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

SAMSUNLULAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR’ı, Bartın'ın ardından Samsun halkı ile buluştu. Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda yerini alan tır gün boyunca misafirlerini ağırladı. Bodrum'u Anadolu şehirleri ile buluşturmak için yola çıktığı günden itibaren 13 şehre uğrayan Bodrum Tanıtım TIR'ı, Samsun'da misafirlerle buluştu. Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda yer alan TIR’ı; Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ömer Pamuk, Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi  Murat Toktaş,  TÜRSAB Batı Karadeniz Bölgesel  Yürütme Kurulu Başkanı Temel Uzlu ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

ORDULULAR, BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Samsun’un arkasından Ordulular ile buluşuyor. Atatürk Parkı Teleferik Girişi önünde yerini alan TIR, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Bodrum’u şehirlerle buluşturmak amacıyla yola çıkan ve yola çıktığı günden bugüne kadar 14 şehre uğrayan Bodrum Tanıtım TIR’ı Ordu’da. 20 Nisan tarihinde Ordu Atatürk Parkı Teleferik Girişi önünde misafirlerini ağırlayacak olan TIR’ı Ordulular ilgiyle karşıladı.Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ını ziyaret etmeye başlayan vatandaşlar, görevli personelden proje ve Bodrum hakkında bilgiler aldı.

TRABZONLULAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı Trabzonlu misafirlerini Forum Trabzon AVM önünde ağırlıyor. Bodrum’u şehirlerle buluşturmak için yola çıkan ve çıktığı günden bugüne 15 şehre uğrayan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Trabzon’da misafirleriyle buluştu. Ziyarete gelen Trabzonlulara Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır ve görevli personeller tarafından proje ve Bodrum hakkında bilgiler verildi. TIR’ın içini dolaşarak personelden proje ve içeride yer alan Bodrum’u simgeleri ilgili bilgiler alan misafirler aynı zamanda TIR'ın içerisinde kurulan bölümde üç boyutlu Bodrum tanıtım filmini izlediler. Aralıklar ile devam eden yağmura rağmen ilgi gören Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ına gelen vatandaşlar fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.  

RİZELİLER BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

“Bodrum Sizi Çağırıyor” sloganıyla başlatılan, Bodrum’u şehirlerle buluşturmak için 20 Mart'ta yola çıkan ve bugüne kadar 16 şehre uğrayan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı çay memleketi Rize’de valilik binası önünde misafirleriyle buluştu.
 
KARSLILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Karadeniz bölgesinin ardından Doğu Anadolu’da Kars’a ulaştı. Cumhuriyet Meydanı’nda misafirlerini ağırlayan TIR, Türkiye’yi Edirne’den Kars’a kat etmiş oldu. Bodrum’u şehirlerle buluşturmak için yola çıkan ve çıktığı günden bugüne kadar 18 şehre uğrayan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı 25 Nisan Salı günü Artvin’den yola çıkarak akşam saatlerinde serhat şehri Kars’da misafirleriyle buluştu. Yolculuk sırasında 2 bin 470 metre yükseklikteki Çam Geçidinde karlar arasından geçen TIR renkli görüntüler oluşturdu.
 
Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Edirne’den Kars’a ülkeyi bir uçtan bir uca geçti
 
Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı Koordinatörü Fikret Hıdır, Doğu Anadolu halkı ile buluştuklarını ifade ederek “Kars halkı tarafından ilgi ile karşılandık. Misafirlerimizin Bodrum’a olan merakları Bodrum’u daha yakından görmek ve tanımak istemeleri bizleri oldukça mutlu etti. Şu ana kadar 3 bin 511 kilometre yol kat etmiş bulunuyoruz. Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ımız Edirne’den Kars’a ülkemizi bir uçtan bir uca geçti. Kars’dan sonraki durağımız Erzurum olacak. Adım adım ilerleyerek Bodrum’u tanıtmaya devam ediyoruz. Bu süreçte TIR’ımızı ziyaret ederek bizleri sevindiren Anadolu halkına teşekkür ediyorum.”dedi.
 
ERZURUMLULAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı rotasındaki 19’uncu durak olan Erzurum’a ulaştı. Kars’ın ardından Erzurum'a gelen ekip, Aziziye Parkı’nda misafirlerini ağırlamaya başladı. Bodrum’un tarihini, kültürünü, doğasını tanıtmak için Bodrum’dan yola çıkan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Edirne’den Kars’a tüm ülkeyi dolaşıyor Anadolu halkı ile buluşmaya devam eden TIR, dadaşlar diyarı Erzurum’da “Erzurum Atatürk Üniversitesi” yakınında konuşlandı. Aziziye Parkı’nda bulunan Bodrum TIR’ına özellikle üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Bodrum’da düzenlenen etkinlikler hakkında bilgi alan öğrenciler, ekibe merak ettikleri soruları sordular. Üniversitede okuyan Bodrumlu bazı öğrenciler de TIR'a gelerek Bodrum hasretlerini giderdiler.

MALATYALILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı, Anadolu Turu kapsamında uğradığı Malatya’da yoğun ilgi ile karşılaştı. Sivas'ın ardından Malatya Park AVM önünde Malatyalılar ile buluşan Bodrum Tanıtım TIR'ı ekibi Malatyalılara teşekkür etti. Bodrum’un tarihini, kültürünü, doğasını tanıtmak için Bodrum’dan yola çıkan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Edirne’den Kars’a tüm ülkeyi dolaşıyor.

DİYARBAKIRLILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı, Anadolu’da Bodrum’u bilinmeyen yönleriyle tanıtarak Anadolu halkını Bodrum’a davet etmek için çıktığı yolculukta Diyarbakırlılara da Bodrum’u anlattı. Diyarbakır’da ilgi ile karşılanan TIR, Diyarbakır Dağkapı Meydanında misafirlerini ağırladı. Diyarbakırlılar ile buluşan Bodrum Tanıtım TIR’ı ekibi kendilerini sevgi ve hoşgörü ile karşılayan Diyarbakır halkına teşekkür etti. Gittikleri her yerde Bodrum’un tarihini dokusunu, kültürel yapısını, doğal güzelliklerini anlatan ekip, her uğradığı ilde ilgiyle karşılandıklarını ifade ederek Anadolu halkının misafirperliğinin onları çok mutlu ettiğini belirtti.

HATAYLILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Anadolu Turu kapsamında Diyarbakır’ın ardından Antakya’da Hataylı misafirlerini ağırladı. Bodrum’un tarihini, kültürel yapısını ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla Bodrum’dan yola çıkan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, birçok ilde misafirlerine Bodrum’un eşsiz özelliklerini bilinmeyenleriyle birlikte anlatıyor. Yola çıktığı günden bugüne 23 şehre uğrayan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Hatay Sümerler Mahallesi okullar bölgesinde misafirleriyle buluştu. Güneşli bir günde ziyarete gelen Hataylılara, Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır ve görevli personeller tarafından proje ve Bodrum hakkında bilgiler verildi. TIR’ın içini dolaşan vatandaşlar aynı zamanda TIR’da kurulan bölümde üç boyutlu tanıtım filmini izlediler.

ADANALILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Anadolu Turu kapsamında Hatay’ın ardından Adanalı misafirlerini ağırladı. Bodrum’un tarihini, kültürel yapısını ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla Bodrum’dan yola çıkan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Edirne’den Kars’a birçok ilde misafirlerine Bodrum’un eşsiz özelliklerini bilinmeyen yönleriyle anlatmaya devam ediyor.

MERSİNLİLER BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı, Mersin Cumhuriyet Meydanında Mersinliler ile buluştu.
Adana’nın ardından Mersin’e gelen TIR, Mersin Cumhuriyet Meydanında misafirlerini ağırladı. Gittikleri bölgelerde Bodrum’un tarihini dokusunu, kültürel yapısını, doğal güzelliklerini anlatan ekip, ilgiyle karşılandıklarını ifade ederek Anadolu halkının misafirperverliğinin onları çok mutlu ettiğini belirtti.

Yola çıktığı günden bugüne 25 şehre uğrayan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Mersin Cumhuriyet Meydan’ında misafirleriyle buluştu. Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır ve görevli personeller tarafından Mersinlilere proje ve Bodrum hakkında bilgiler verildi. TIR’ı gezen vatandaşlar, üç boyutlu tanıtım filmini de izledi. TIR’ı ziyaret eden misafirlere Bodrum’un simgesi olan Bodrum Mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikram edilerek, tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi.

KAYSERİLİLER BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Mimar Sinan’ın memleketi Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı Kurşunlu Camii karşısında Kayserililer ile buluştu.
Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş,  Bodrum TIR’ını ziyaret ederek çalışma hakkında bilgiler aldı.
Mersin’in ardından Kayseri’ye geçen TIR, Cumhuriyet Meydanında yer alan ve Mimar Sinan tarafından yaptırılan Kurşunlu Camii karşısında misafirlerini ağırladı. Gittikleri bölgelerde Bodrum’un tarihini dokusunu, kültürel yapısını, doğal güzelliklerini anlatan ekip, Anadolu halkının misafirperverliğinin ve ilgisinin onları çok mutlu ettiğini belirtti.
Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Bodrum Tanıtım TIR’ını ziyaret ederek “Bilindiği gibi birkaç senedir turizmde olan sıkıntıyı aşmak için yerli ve yabancı turist kapasitesi olan Ege ve Akdeniz bölgesindeki şehirlerimiz Anadolu’ya açıldılar. İç turizmi canlandırmak ve iç turizmden pay almak için. Tabi doğrusu da bu, iç turizmi canlandırmak için insanlarımızı teşvik etmek lazım; tatil yapmaları için böylelikle geliştirmek lazım. Hem insanımız gezsin görsün kendi bölgelerimizi Bodrum’da böyle bir proje geliştirmiş. 30 il gezecekler. Kayseri de bu illerden biri, dün akşam buraya geldiler. Bugün ve yarın burada tanıtım yapacaklar hemşehrilerimizle buluşacaklar ve yarın akşam da buradan Ankara’ya geçecekler. Bizde ev sahibi olarak kendilerine yardımcı olmak için buradayız.” dedi. TIR’ı gezen Taymuş, Bodrum Tanıtım TIR’ı  Koordinatörü Fikret Hıdır’dan proje hakkında bilgiler aldı.

ANKARALILAR BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Bodrum’un sıcaklığı Başkent Ankara’da
Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Başkent Ankara’da Kızılay Meydan’ında binlerce Ankaralılar ile buluştu.


Yola çıktığı günden bugüne 27 şehre uğrayan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Ankaralı misafirleri ile buluştu. Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır ve görevli personeller tarafından Ankaralılara proje ve Bodrum hakkında bilgiler verildi.  TIR’ı gezen vatandaşlar, üç boyutlu tanıtım filmini de izlemeyi ihmal etmediler.
Ankara’da bulunan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ını Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Akın Üstündağ ve eşi Özlem Üstündağ, Gazeteci Emin Varol başta olmak üzere binlerce Ankaralı vatandaş ziyaret etti.
Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır Ankara halkına ilgilerinden dolayı teşekkür ederek, “Yaklaşık iki aydır Anadolu’yu karış karış geziyoruz, gittiğimiz her yerde ilgiyle karşılandık. Ben Anadolu insanın ilgisine çok teşekkür ediyorum. Turumuzun sonuna doğru yaklaşıyoruz. Burası yirmi yedinci durağımız. Başkent Ankara’dayız. Burada olmaktan çok mutluyuz, halkımızın Bodrum’a olan ilgisini gördükçe bir kat daha mutluluğumuz artıyor.” dedi.
TIR’ı ziyaret eden misafirlere Bodrum’un simgesi olan Bodrum Mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikram edilerek, tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi.

Eşsiz Bodrum ekibi, Anıtkabir’i ziyaret etti

Bodrum’u şehirlerle buluşturmak için yola çıkan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı ekibi, Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret etti.

Ülkenin içinde bulunduğu önemli süreçlerde Bodrum için önemli bir projenin parçası olmaktan onur duyduklarını ifade eden Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır, “Ankara Kızılay Meydanı’nda 4 gün boyunca Bodrum’u anlatmaya çalıştık.” dedi.

KONYALILAR, BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı 6 bin 3 yüzüncü kilometrede Mevlana topraklarında Konyalılar ile buluştu.

Ankara'nın ardından geç saatlerde Konya'ya gelen TIR. Mevlana İslam Kültür Merkez'inde  misafirlerini ağırladı. Gittikleri bölgelerde Bodrum’un tarihini dokusunu, kültürel yapısını, doğal güzelliklerini anlatan Bodrum Tanıtım TIR’ı ekibi, Konyalıların sorularını da yanıtladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Birim Amirleri Bodrum Tanıtım TIR'ını ziyaret ederek proje hakkında bilgi aldılar. Konya'ya Mevlana ziyaretine gelen yerli ve yabancı turistler ve evlilik hazırlığı yapan bir çift, Bodrum Tanıtım TIR'ını ziyaret ederek fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

ANTALYALILAR, BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Edirne’den Kars’a ülkeyi bir uçtan bir uca gezerek şu ana kadar 6 bin 7 yüz kilometre yol kateden Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Konya’nın ardından Antalya Muratpaşa Kent Meydanı’nda misafirleri ile buluştu.

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı görevlileri, çalışmalarında Antalyalılara ve tatilcilere Bodrum hakkında bilgiler verdi. TIR’ı gezen vatandaşlar, üç boyutlu tanıtım filmini izleyerek Bodrum fotoğraflarını inceledi. Gittikleri bölgelerde Bodrum’un tarihini dokusunu, kültürel yapısını, doğal güzelliklerini anlatan TIR ekibi, Bodrum ile ilgili merak edilen sorulara da tek tek cevap verdi. TIR’ı ziyaret eden Antalyalı misafirlere ayrıca Bodrum’un simgesi Bodrum Mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikramları yapıldı, Bodrum'u anlatan tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi.

Yaklaşık iki aydır Anadolu yollarında olduğunu belirten Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı ekibi, tanıtım açısından önem arz eden bu projede yer almaktan çok mutlu olduklarını ifade etti. Ekip üyeleri, “Bu zamana kadar TIR’ımızı meydanlarda binlerce insan ziyaret ederek Bodrum’u daha iyi tanıma fırsatını yakaladı. Bu bizim için ayrıca bir mutluluk kaynağı oldu.” görüşünü paylaştı.

TIR’ı ziyaret eden Antalyalılar da Bodrum’un tüm özellikleriyle orada bulunmasından dolayı hem şaşkınlık yaşadıklarını, hem de çok mutlu olduklarını söylediler. Bodrum için harika bir projenin gerçekleştirilmiş olduğunu ve bu sayede Antalya’da Bodrum’u görme fırsatını yakaladıklarını belirttiler.

19 Mayıs akşam saatlerine kadar Antalya Muratpaşa Kent Meydanı’nda Antalyalılar ile buluşmaya devam edecek olan tanıtım TIR’ı, aynı günün akşamı Denizli’ye hareket edecek. 20-21 Mayıs tarihleri arasında Bodrum’u Denizlililerle buluşturacak.

Toplam 30 ile gitmesi planlanan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı bugüne kadar Aydın,  İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize. Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Hatay, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya ve Antalya’ya gitti. TIR, Antalya’nın ardından Denizli illini de ziyaret ederek 21 Mayıs’a kadar tanıtım turunu tamamlayacak.

DENİZLİLİLER BODRUM SİZİ ÇAĞIRIYOR

Bodrum’un tarihini, kültürel yapısını ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla yola çıktığı 20 Mart’ta bugüne kadar 7 bin kilometre yol kat eden Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı son durağı Denizli'de misafirleri ile buluştu.

Edirne’den Kars’a, Bartın'dan Hatay'a kadar ülkeyi sıcak-soğuk, yağmur-kar demeden bir uçtan bir uca gezerek on binlerce insana ulaşan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Denizli Bayramyeri Meydanı'nda yerini aldı. Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ını ziyaret eden misafirler Bodrum hakkında bilgiler alırken üç boyutlu Bodrum tanıtım filmini izledi, fotoğraflarını incelediler. Denizli’deki Bodrum sevdalıları ve Bodrumlu vatandaşlar da TIR’ı gezerek hasret giderdi. 21 Mayıs pazar akşam saatlerine kadar Denizlilerle buluşmaya devam edecek olan TIR, daha sonra Bodrum’a hareket edip planlanan 30 ili 2 ayda gezerek tanıtım turunu sonlandıracak.

Bayramyeri Meydanı'nda TIR’ı ziyaret eden Denizliler “Burada Bodrum’u görmüş ve yaşamış kadar olduk. Yapılan proje ülke turizmi açısından çok önemli. Çok uzak olmamasına rağmen Bodrum’a gelemedik ama Bodrum’u Denizli’de de yaşamak varmış.” dedi.

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı bugüne kadar Aydın,  İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize. Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Hatay, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli’ye gitti. Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı yapılan program dahilinde 21 Mayıs akşam saatlerinde son durağı olan Denizli’den ayrılıp Bodrum’a dönüş yapacak.

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı 7 bin 898 kilometre yol yaptı

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, 30 ilde tanıtım çalışmaları yaptıktan sonra Bodrum’a döndü. Çalışmanın ardından ise basın toplantısı gerçekleştirildi.

Bodrum Kaymakamlığı’nın himayesinde, Bodrum Tanıtma Vakfı ve Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde “Bodrum Sizi Çağırıyor” sloganıyla başlatılan projeye, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Bodrum Otelciler Derneği (BODER), Bodrum Denizciler Derneği, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi   ve TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu destek verdi.

Basın toplantısında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, Özay Kartal ile Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır basın mensuplarına bilgiler verdi.

Toplantıda Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır, TIR ile ilgili bilgilendirmeler yaparak 2 ay boyunca tanıtım çalışmalarının yaklaşık 8 bin km yol kat edilerek sürdüğünü ifade etti. Binlerce kişiye Bodrum’u anlattıklarının altını çizen Hıdır, her bölgede beğeniyle karşılandıklarını ve iç turizmin canlanması için güçlü bir çalışma olduğunu sözlerine ekledi. Hıdır, açılış konuşmasında tanıtım çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Çok özel bir gün bizim için. Çok zor bir projeydi. İlk başladığımız anda bu kadar artısı ve getirisi olacağını çok hayal edemiyorduk ama ilk toplantılardan beri hazırlık süreci, TIR yola çıkana kadar yapılan her şey TIR yola çıktıktan sonra işimizi kolaylaştırdı. Şunu söylemek istiyorum: İki ay boyunca Anadolu’nun Bodrum’u ne kadar çok sevdiğini görme şansımız oldu. Bu şansı bize verdiği için Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum ekip arkadaşlarımla birlikte. Yaklaşık 8 bin kilometre 30 il ve videoda da gördünüz milyonlarca insan gerçekten Türkiye’de milyonlarca insana bir şekilde ulaştık. TIR’ı ziyaret eden 550, 600 bin kişi oldu yaklaşık. Bulunduğumuz meydanlarda Anadolu’nun, şehirlerin kalbinde olmaya çalıştık hep. Bunu yaparken de kaymakamlığımızın, valiliğimizin yazışmaları yapıyor olması inanılmaz büyük kolaylık sağladı. Ankara Kızılay’daydık, Eskişehir Cumhuriyet Meydanındaydık, Bursa Kent Meydanındaydık. Sadece Google’da Eşsiz Bodrum ile ilgili 57 bin 500 içerik var. 2 ay içerisinde oluştu. Reklam eş değeri, yerel ve ulusal gazetelerde yayınlanan reklam eşdeğeri rakamı 622 bin dolar. Yaklaşık 5 milyon kişiye ulaşmış. Sosyal medyada toplam erişim 800 bin ve ciddi bir beğeni almış. 13 bin civarında. Sadece bu rakamlar yapılan projenin, gidilen yolun aslında geri dönüşünün ne kadar etkili olduğunu gösteriyor bize.”

Yaptıkları çalışmanın Bodrum’a faydası olması dileğinde bulunan Hıdır, şöyle devam etti:

“Gerçekten 22 metrelik TIR’ı 2 ay boyunca 30 ile götürmek büyük bir operasyon. BODER, bizim tüm konaklamalarımızı organize etti. Türkiye’de kalınabilecek en iyi otellerde kaldık. Bodrum’un ağırlığını her yerde hissettirdik o anlamda. TÜRSAB tüm BYK’leri yönlendirdi. Özellikle Doğuda, Güneydoğu’da, Karadeniz’de çok yardımcı oldular, çok destek oldular bize. Özellikle Diyarbakır. Çok teşekkür ettiler. Bodrum Diyarbakır’a gelebiliyorsa herkes gelebilir çok teşekkür ediyoruz dediler. Umarız ekip arkadaşlarımızla birlikte iyi bir iş yapmışızdır. Doğru sonuçlara ulaşır Bodrum’a faydası olur.”

Fikret Hıdır, daha sonra ekipte yer alan Kenan Akgün, İlknur Özsezgin, Süleyman Uzman ve Okan Altıok'u davet ederek harcadıkları emek için teşekkür etti.

TIR'ın yol hikâyesinin anlatıldığı videonun izlenmesinin ardından ise sırayla STK temsilcileri konuşma yaptı.

TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum’un güzel bir çalışmaya imza attığını belirterek, “Çok teşekkürler. Ben sadece şunu eklemek isterim. Bodrum ülkemizin içinde bulunduğu şu zor koşullarda aynı anda birkaç şeyi başardı. Kimimiz az kimimiz çok birleşmeyi başardık.  Bunun bu koşulda olması bana göre çok daha önemli ve Başkanımıza teşekkür ediyorum. Cesaretle girdi devam etti. Tüm katılanlara özellikle tanıtım ekibimize çok teşekkür ediyoruz. Umarım başka imecelerde yine hep birlikte oluruz.” şeklinde konuştu.

Özay Kartal, bu çalışmanın reklam literatüründe Road Show adını aldığını söyleyerek, “Bodrum olarak iki tane ilk başardık. Birincisi, hiçbir turizm destinasyonu böyle bir Road Show operasyonu gerçekleştiremedi. İşte sevgili başkanlarımın da söylediği gibi hep düşüncede ya da planda kalmış. Bodrum bu Road Show’u gerçekleştirebilen ilk turizm destinasyonu. İkinci ilkimiz de iki ay gibi kısa bir sürede 30 ili dolaşabilmiş bir Road Show organizasyonunu ne büyük firmalar ne de başka bölgeler gerçekleştiremedi.” dedi.

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt ise bu çalışmada emeği olanlara teşekkür ederek, “Özellikle bu çalışmada bize destek olan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yönetim kuruluna ve üyelerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise, Bodrum’un iç turizmi canlandırması gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi.

“Değerli arkadaşlar, öncelikle biz tabii perdenin ön yüzündeyiz bir de perdenin arkasında gerçek kahramanlar var, biraz önce Fikret’in saydığı gibi. Bu bir inanma meselesi. Tabii burada inanma meselesi derken gerçekten biz, hiçbir zaman dar alanda kısa paslaşmalar yapmadık, top çevirmedik. Çünkü gerçekten Bodrum’un iç turizmi hareketlendirmesi lazım çünkü bizim çok büyük bir rakibimiz var iç turizmde Antalya. Bizim, bunun dışında bir rakibimiz yok çünkü Antalya yurt dışını kapattığı anda en büyük turizmi iç turizme yapıyor.
 
Anadolu’yu davet ediyoruz

Bizim yapmış olduğumuz bu çalışma esasında bizim, Anadolu’ya çıkardığımız bir davetiye. Çünkü Anadolu halkı biraz da Fikret Bey’in dediği gibi bizi hiç yalnız bırakmadı. Gittiğimiz her yerde misafirperverce karşılandık. Tabi bunun altında yatan neden nedir? Anadolu halkıda Bodrum’a geldiğinde aynı şekilde sevgi ve saygıyı görüyor. Bizde işte bu sevgi ve saygının hep devam etmesi lazım. Onun için ben, gerçekten bu projede emeği geçen, bu projeyi destekleyen Bodrum’un bütün sivil toplum örgütlerine, başkanlarına ve hiçbir art niyet düşünmeden el ele tutuşan, Bodrum’un birlik ve beraberliğini bütün Anadolu’ya yayan değerli Bodrum halkına ve özellikle turizmci arkadaşlarıma bir defa daha teşekkür etmek istiyorum.

Desteği, birlik ve beraberlikle gerçekleştirdik

Tabi bunlar kolay şeyler değil arkadaşlar. Baktığımız zaman çok kolaymış gibi geliyor, anlatılırken çok kolay anlatılıyor ama bunun arkasında müthiş bir lojistik destek var. Bu destek ne tek başına Bodrum Belediye Başkanlığı’na ait, ne de bir turizmci arkadaşımıza bu sadece birlik ve beraberliğe ait. Özellikle ben, burada bize büyük destek veren genç turizmci arkadaşlarım adına teşekkür etmek istiyorum. Bodrum Tanıtım Vakfı olarak gerçekten çok güzel şeyler yapıyoruz. Şu anda da yine gelecek olan misafirlerimizi ağırlamak için çekirdek kadroyla Bodrum’un tanıtımına başladık bile. Yani biz, hiçbir zaman ayağımızı gaz pedalından kaldırmıyoruz arkadaşlar. Çünkü ben her zaman söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim.

Geçim kaynağı turizm olan yöneticiler, yöresini tanıtmak için bir şeyleri harcamaktan korkmasınlar, çekinmesinler

Bizim gibi birinci geçim kaynağı turizm olan bölgelerin yerel yöneticileri, yöresini tanıtmak için bir şeyleri harcamaktan korkmasınlar, çekinmesinler çünkü bunların hepsi çok farklı olarak geri dönüyor bize. İşte, bakın  bize bu işin geri dönüşü yedi yüz bin dolar. Düşünebiliyor musunuz? Belki daha fazla belki de bir milyon dolar. Bilemediğimiz daha neler var; göremediğimiz, duyamadığımız. Çünkü bizim gibi yerlerin en büyük özelliği huzurdur arkadaşlar. Huzuru da ekonomik güç getirir. Eğer bir yöre ekonomik gücünü kaybetmeye başlarsa ahlaki çöküşler başlar ve bu da hırsızlığı, kavgayı birçok olumsuz etkinlikleri getiriri ki insanlar bu Bodrum’a ne için geliyor? Huzuru için geliyor. Onun için ekonomik seviyeyi yüksek tutmak bir yerel yöneticinin en büyük görevidir ve bunun için de bakın  hiçbir zaman, İsmail Başkanım da burada, Bodrum’un tanıtımına olsun, kültür ve sanat faaliyetlerine olsun, yurt dışından gelen misafirlerine olsun, her türlü kolaylığı maddi manevi desteği vermeye devam ediyoruz. Onun için ben en şanslı Belediye Başkanlarından biriyim. Türkiye’nin çünkü böyle güzel insanların olduğu bir yerde belediye başkanlığı yapıyorum. Sıkıştığımız zaman bir araya gelebiliyoruz.

Turizm çalışmalarında yeni bir projenin de müjdesini veren Başkan Kocadon, haziran ayı içinde Moskova’da büyük bir stant açacaklarını belirterek sözlerine devam etti:

Turizm çalışmalarında yeni bir projeyi daha hayata geçiriyoruz

Geçenlerde burada bir toplantı yaptık. Bodrum’un beş yıldızlı otelleriyle çağırmamıza rağmen bazı arkadaşlarımız gelmedi kimisi sonradan mazeret bildirdiler ama inanan bir gurup yine geldi. Yankında o projeyi de gerçekleştiriyoruz. 16-18 Haziran’da Moskova’da en büyük yerinde Bodrum olarak en büyük standı açıyoruz. Türkiye’nin Bununda şu anda yüzde 70, 75’ini başarmış durumdayız. Demek ki inandıktan sonra her şey başarılıyor arkadaşlar ama sadece bir kişinin inanması lazım değil.

Önce kendini seveceksin sonra etrafına sevdireceksin sonrada hep beraber sevileceksin

Önce, benim bir sözüm vardı, önce kendini seveceksin sonra etrafına sevdireceksin sonrada hep beraber sevileceksin. Arkadaşlar kendini sevmezsen hiçbir şeyi başaramazsın. Biz, bu projelerin hepsini seviyoruz. Bodrum için olduğuna inanıyoruz. Sadece ben değil, bütün Bodrum yarımadası, sivil toplum  örgütleri inanıyor, halkı inanıyor. Onun için özellikle ben, burada değerli kaymakamımıza ve valimize de çok teşekkür etmek istiyorum. Bize müthiş destek verdiler ve sahip çıktılar. Emeği geçen herkese bir defa daha teşekkür ediyorum. Gelecek Bodrum’un diyorum. Eşsiz Bodrum diyorum, Bodrum‘dan daha güzeli yoktur diyorum. I love u Bodrum.

20 Mart - 21 Mayıs tarihleri arasında Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı; Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale,  Edirne,  Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Hatay, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli olmak üzere 30 ili gezerek her ilde önemli noktalarda konakladı. Oradaki vatandaşlara Bodrum’un eşsiz özelliklerini anlatarak, insanları ilk ağızdan Bodrum’a davet etti. 7 bin 898 km yol kat eden Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı ile Bodrum, tanıtım çalışmaları ile 622 bin 460 dolar reklam eşdeğerini elde etti. Basında yer alarak 4 milyon 960 bin 268 kişiye ulaştı. Ayrıca sosyal medya hesaplarında da toplam 800 bin erişime ulaşarak da Bodrum’un güzelliklerini anlattı.

 

 

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

-