Sempati Mobilya

BODRUM'DA ŞOK DAYAK! BAŞÇAVUŞ, UZMAN ÇAVUŞU HASTANELİK ETTİ

Habere Oy Verin:

Bodrum Turgutreis jandarma karakolunda görevli başçavuş tartıştığı uzman çavuşu hastanelik edene kadar dövdü. Uzmançavuşa 30 günlük iş göremez raporu verildi.

Bodrum Turgutreis Jandarma Karakol Komutanlığında görevli Uzman Jandarma 5 Kademeli Çavuş O.C. (35) , yine aynı yerde görev yapan Jandarma Kıdemli Başçavuş E.A. (44) tarafından darp edildi. O.C, 30 günlük iş göremez raporu aldı. 

Turgutreis karakolunda 3 ocak tarihinde sabaha karşı 05 sıralarında meydana gelen dayak olayı ile ilgili olarak  Emekli Uzman Jandarma Derneği (EMUJAD) Başkanı Şeref Çayırtepe Bodrum adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya mağdur Oğuz Ceyhan’ın avukatı Hamdi Can Yılmaz ve Genel Başkan Yardımcısı Erbil Türkmen de katıldı.

 

KAFASINA SANDALYE  ATTI KOLUNU İKİ YERDEN KIRDI

 

Çayırtepe yaptığı açıklamada “Biz bu olay ile ilgili daha detaylı bir basın açıklaması yapmayı planlamıştık. Fakat mevcut durumdan dolayı OHAL ile yönetildiğimiz için şuan OHAL kanunlarına göre uygun olmadığı kanaatine vardık. Bu olay maalesef hiç uygun olmayan, camiamız açısından da sıkıntı yaratan bir durum. Bunun camiamız ile ilgisi yok.  Jandarma teşkilatı çok onurlu ve gurur verici bir teşkilattır. Ancak şahıs ile ilgili bir sıkıntımız var bugün bir kamu görevini yapan bir Astsubay’ın kendi personeline nöbetçi astsubaylık yapan personeline bu olayı icra etmesi bizleri çok derinden üzmüştür. Bu olayın cereyan etmemesi için ilgili olaya mahiyet veren arkadaşın ilgili yetkililer tarafından en ağır şekilde cezalandırılacağını bekliyoruz ve buna ümidimiz tamdır. Kendi personeline yapan bir şahıs düşünün bir vatandaşın şikayeti olduğu zaman veya bir sıkıntısı olduğu zaman ona ne yapar bu kamuoyunun taktiridir. Arkadaşımızın kafasına sandalye vurulmak sureti ile hem omuzu yerinden çıkmış hem de kolunda iki yerinden kırık meydana gelmiştir. Bizde adli ve idari olarak arkadaşımızın yanındayız. Hukuki sürecini sayın avukatımız ile birlikte takip edeceğiz. Biz Ankara’dan bu olay ilgilenmek için geldik. Konunun takipçisiyiz.  Arkadaşımız nöbetçi astsubaylık görevini yerine infa ederken nöbetçi astsubaylık demek aynı zamanda karakol komutanının görevini yerine getiren şahıs demektir. Yani oradaki bütün yetki o anki görevli olaya maruz kalan arkadaşımıza aittir. Diğer arkadaşımız da tim komutanı olarak göreve çıkarken bir hazırlık neticesinde aralarında bir tartışma sebebiyet veriyor. Tartışma sonucunda da astsubay arkadaş yerden sandalyeyi kaldırarak kafasına vuruyor. Vurduktan sonra da yere düşüyor düşme esnasında da hala vurmaya ve hırpalamaya devam ediyor. Sonra diğer timlerde görevli arkadaşlarımız araya girerek karakol personeli olayı ayrıştırmışlar. Olay bundan ibarettir. Darp edilen Oğuz Ceylan. Uzman Jandarma 5 Kademeli Çavuş. Şuan almış olduğu 30 gün iş göremez raporu var. Evinde istirahat edecek. Raporunun sonucunda sayın savcımızın talimatı doğrultusunda hareket edecek” dedi. 

Askeri mahkemelerin kalması ve askeri personelin de sivil mahkemelerde yargılanmaya başlaması konusunda Çayırtepe, “Biz tabi sivil mahkemede yargılanmaktan onur duyarız. Bu bizim yıllarca beklediğimiz bir karardı. Bu olayın daha adil ve kamuoyunun önünde yargılanacağından da şüphemiz yoktur. Bu olayın iki boyutu var bir idari boyutu iki adli boyutu. İdari boyutu kurum içerisinde sayın kaymakamımızın talimatı ile yapılacak olan bir idari tahkikat” dedi. 

Avukat Hamdi Can Yılmaz “Hukuki süreç başladı bugün. Soruşturma devam ediyor. İlgililer hakkında tahminimizce gerekli tahkikat yapıldıktan sonra kamu davası açılacak” dedi. 

 

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

-