BİRİ ABUR CUBUR MU DEDİ? KAHKAHA TUFANI...

Habere Oy Verin:

Geçtiğimiz gece Bodrum Mandalin bar’ın kulisinde yakaladığımız Onur Atilla ve Doğan Akdoğan ile kahkaha dolu bir röportaj gerçekleştirdik. Eşleri de yanlarındaydı, bizi kırmayıp aile fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler…

Uzaktan bakıldığında bildik bir “Talk Show” olarak görünen bu etkinlik yakından bakınca samimi bir muhabbet ortamına dönüşüyor…

Herkes gösteri yapıyor, herkes talk şovda yapıyor ama Rüştü Onur ile Doğan Akdoğan’ın şovu farklı. Bu farkın en önemli etkeni konukların seyirciler arasından kurayla belirlenmesi. Riskli ama bir o kadar da değişken.

Abur Cubur’u ve sizi biraz tanıyalım?

Onur: İstanbul’dan geldik Bodrumdayız ve çok heyecanlıyız; Yıllardır çok güzel ortaklıklar yaptık bu en sonuncusu ve en kıymetli çocuğumuz Abur Cubur. Yazdan önce şovumuzun böyle bir mekan da ve atmosferde nasıl olduğunu tartmak istiyoruz. İlk şehir dışı turnemiz Ankara oldu, buraya ise ilk kez geldik. Tiyatroya gönül vermiş biriyim, televizyon ve sinemada da var olmaya çalışıyorum. Doğan ile tanışıklığımız da yılları aştı ve birlikte çok fazla ortak iş yaptık, Bodruma ’da bir şov ekleyelim istedik.

Doğan: Tiyatro oyuncusuyum ama bunun dışında birçok iş yapıyoruz, hatta çoğunu Onur ile yapıyoruz. Geçen sezon “Abur Cubur” fikri ortaya çıktı ve şimdi böyle bir talk şov yapıyoruz birlikte. Biz de Onur ile muhabbetimizi seyircilerle birleştirerek hoş vakit geçirmeye çalışıyoruz.

İlginç anılarınız oluyor mu gittiğiniz şehirlerde?  

Onur:  Seyirciler sahneye sataşmayı, laf atmayı seviyor, sosyal oluyorlar. Eğlenmeye gelen bir seyirci ve biz de o rahatlığı veriyoruz. Şimdiye kadar çok fazla gösteri yaptık, hepsinde izleyici de bizim kafadaydı. Hepsinin ayrı bir anısı var bende…

Doğan: Ankara’da komedi festivalinde seyirciler ayaktaydı 3 saatlik gösteride biz oturuyoruz tabi bu gücümüze gitti, şova ayakta devam ettik. Bu en yorgun düştüğüm anlarım ve anılarımdandır.  Ama her şeye rağmen yeni insan ve mekanlar tanıyoruz. 

Seyriciniz kendisine de gülüyor mu? 

Onur: Kendi yaşadıkları çatışmaları canlı canlı gördüklerinde, bir de bizim anılarımızı dinlediklerinde gülüyorlar. 

Doğan: Sahneye bir karı – koca alıyorsun, evdeki bir durumu anlatıyorlar. Benzer bir durum seyircilerde de olduğu için herkes bir anda “bak aynı senin gibi” diyerek gülüyorlar.

Projeleriniz nelerdir?

Onur: Doğan’ın yazarlık vasfı var ve onları hayata geçirmek için ortak projeler yapıyoruz. Abur Cubur’u yetiştirmeye çalışıyoruz. Şu an kesin söyleyebileceğim bir şey yok, önümüzdeki işlere bakacağız. Sezon çalışarak geçiyor, abur cubur tiyatro, güldür güldür şov diziler hayat böyle geçip gidiyor işte. TRT için bir belgesel çekmekteyim… Onun dışında birçok kurumda eğitmenlik yapıyorum. 

Doğan: Onur’un yazarlığı yok ama onun bir sinema filmi var Abur Cubur’u büyütmek, yetiştirmek ve her yönüyle güzel bir proje olmasını amaçlıyoruz. Yazdığım birkaç senaryo var, şu anda yapımcılar ile de görüşüyoruz. 

Abur cubur mu yiyorsunuz? 

Doğan: Her tür pisliği çöplüğü yediğimiz için şovumuzun ismi abur cubur. Abur cubur bir iş yapıyoruz ikimizde boğa burcuyuz önümüze ne koyarsanız yiyoruz. Tabi yerken dikkat ettiğimiz şeylerde olmuyor değil
Onur:  Şovumuz, Abur cubur yemek gibi… Abur cubur da her şeyi konuşuyoruz ama eğlenmek için konuşuyoruz. Eğlenmek için bu günde buradayız, abur cubur bir muhabbet yapacağız yine.  Aramızda şov da birbirimize sataşıyoruz buna seyircide karışıyor o da bize sataşıyor böylelikle şov daha bir güzel hal alıyor. Daha bir şeyler yemedik ama çıkınca döner ekmek yemeyi düşünüyoruz.

Şovda her şeyi konuşuyor musunuz?

Doğan: Bizimde eğlenmeye ait sınırlarımız var şovumuzda;  Her şeyi de konuşmuyoruz ama bir sahne hakimiyetimizde var. Bu şov sayesinde de pek çok tip ve insan hikayesi gördük.  Kimin nerede hangi şakayı yapacağını da bilebiliyoruz artık. 
Onur: Seyirciden konuk geliyor ve bu kişilerin anılarını yaptıkları mesleği dinlemek adına konu üzerinde  her şeyi konuşabiliyoruz. Birisi anı'mı dedi?

Bodrum denilince? 

Doğan: Eğlence içinde ama ışıklarda yorucu bir iş yapıyoruz.  Bodrum’a geliyoruz ve doğa bizi dinlendiriyor. Daha önce Mandalin’de eğlenmeye gelmiştik ama bu gece sahnede olmak daha farklı bakalım neler olacak?  Kule, Mandalin Bodrum’da eğlence için tercih ettiğimiz yerlerin ilk sıralamasında. Yazında eğlenmek için hep burayı seçiyoruz zaten. 
Onur: Bodrum da gece hayatım çocukluğumdan başlar. Küçükken Bodrum’da annemin ve babamın gece eğlencesinde epey engellemişim. Hiç unutmam Bodrum kalede bir Musa Eroğlu konseri ile ilk Bodrum eğlencem başlamıştı. Bodrum'da eğlence diyorsunuz ya! Bu yaz Mandalin’e çok sık geleceğiz. Bu gece burada çalışacağız ve yarın akşam da aynı mekana eğlenmeye geleceğiz. Belki bedava çerez verirler bol bol.......

( Gülüşüyoruz )

 

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.