VATANDAŞ SAATÇI'YA TEPKİ GÖSTERDİ...

Habere Oy Verin:

İmar barışına karşıyım dedi Vatandaş tepki gösterdi...

Bağımsız Belediye Başkan adayı Behçet Saatcı Türkiye genelinde 4 milyon Muğla’da 160 bin kişinin faydalandığı imar barışına karşı olduğunu açıkladı. Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde TMMOB Muğla İl Koordinasyon Kurulu tarafından Kent ve Demokrasi Sempozyumuna katılan Behçet Saatcı “İmar Barışına ben karşıyım. İmar Barışı bizi gecekondu günlerine geri götürdü.

Muğla’da 160 bin kişi faydalandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan imar barışı kapsamında Türkiye genelinde 4 milyon, Muğla il genelinde 160 bin kişi faydalandı. Bağımsız aday Muğla’da 160 bin kişinin faydalandığı imar barışına karşı olduğunu açıkladı. TMMOB Muğla İl Koordinasyon Kurulu tarafından Kent ve Demokrasi Sempozyumu Menteşe’deki Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sempozyumun öğleden sonraki programına ise Behçet Saatcı katıldı ve Saatcı mimar ve mühendislerin kendisine yönelttiği sorulara cevap verdi.

İmar barışı gecekondulaşmadır

Saatcı’ya ilk olarak ‘İmar Barışı hakkında fikrinizi öğrenmek istiyorum?’ sorusu yöneltildi.Saatcı bu soruya, “Başını sokacak kadar ev yapan insanla işimiz olmadığını biliyorsunuz. Fakir fukara arkadaşlara bu süreçte yardımcı olduk. İmar Barışına ben karşıyım. İmar Barışı bizi gecekondu günlerine geri götürdü. İmar Barışından dolayı yapılan kaçak evlere müdahale edilemediği ile ilgili söylenenlere ise tam olarak katılmıyorum. Yetki onlarda. En başta yıkabilirlerdi. Neden yıkmadınız? İşi o noktaya getirmeyeceklerdi. Yıkım noktasına gelmeden onu engellemek zorundasın. Cin şişeden çıktı. Kapak açıldı, fakat onu biz açmadık. Cin’i şişeden çıkaranlar, cini geri şişeye koyup kapağı kapatacaklar. Ondan sonra biz gerekeni yaparız. Bağımsız aday olarak belki Don Kişot’luk yaptım ama bu konuda Don Kişot’luk yapamam” dedi.

Vatandaş sert tepki gösterdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan imar barışına karşı olduğunu açıklayan Behçet Saatcı’ya vatandaşlardan sert tepki geldi. Vatandaşlar “Yıllardır çocuklarımızı evlendirip ev sahibi yapamadık. İmar barışı sayesinde bu çileden kurtulduk. İmar Barışını gerçekleştiren devlet büyüklerimize teşekkür ederiz. İmar barışına karşı olan Behçet Saatcı’nın tuzu kuru olduğu için böyle konuşuyor” dediler.

Kendisine parti bulamadı

Bağımsız Muğla Büyükşehir Belediye başkan adayı Behçet Saatcı daha önce Fethiye’de MHP’den belediye başkanı seçilmişti. Fethiye’de bilbordlara Kürtçe afiş astığı için MHP Genel Merkezi tarafından disipline verildi. MHP’den istifa eden Saatcı daha sonra Demokrat Parti’ye geçti. 2014 seçimlerinde Demokrat Parti’den belediye başkanı seçilen Saatcı oradan da istifa ederek İP’e geçti. Son olarak İP’ten istifa eden Saatcı Muğla Büyükşehir belediye Başkan adayı olmak için parti aradı. Hiçbir parti kendisini kabul etmeyince bağımsız aday oldu.
HABER : Mustafa İnci

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.