GÜNEŞ TUTULMASI YAKLAŞIYOR... İŞTE BURÇLARA ETKİLERİ

Habere Oy Verin:

Güneş tutulması yaklaşıyor. Bakın parçalı güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek...

Bodrum’da yaşayan astroloji ve enerji uzmanı Asuman Büyüksoy, bu güneş tutulmasının 1999 yılına ait sert bir ‘gök’ şekliyle yaklaştığını açıkladı. 11 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşecek Güneş tutulmasının tüm burçlara etkilerini yorumlayan Büyüksoy, “Gezegenlerin retrosu, ayın devam eden tutulma etkileri, yıkım, bireysel agresyon, doğa olayları ve ani bilinmezlikler” uyarısında bulunurken bu tutulmanın etkisinin yaklaşık 40 gün boyunca devam edeceği uyarısını yaptı. Asuman Büyüksoy, tüm burçların bu süreçte ‘şükür’de kalmalarını ve sabır ve sevgiyle hareket etmelerini salık verirken bir de her gün nefes ve meditasyon çalışmaları yapılmasını önerdi. Asuman Büyüsoy, güneş tutulmasının etkileri devam ederken bu döneme ait bir de ‘niyet’ ve olumlama ödevi verdi. Bu süreçte yapmanız gereken sabah ve akşam şu sözleri tekrar etmek ve ‘niyet’ etmek: “İznimle ya da iznim olmadan sistemime bağlanan her türlü negatif duygu ve blokaj dan özgürleşiyor, huzur sevgi güven sevgi ve bolluk dolu bir yaşamı seçiyor onaylıyorum.”
Asuman Büyüksoy, burçların astro tarot açılımlarını da güneş tutulmasına bağlı olarak bakın nasıl yorumladı. Her zamanki gibi önce kendi burcunuzu, sonra yükseleninizi okuyun. Ve kartlarınıza göz atmayı ihmal etmeyin. 

KOVA

Sevgili Kova’lar, kartlarınız sizin için özellikle iki duyguya işaret etti. ‘Kaldıramıyorum’ ve ‘ben bunu hak etmedim’ duyguları. Güneş tutulmasına yaklaştığımız şu dönemde bu duyğulardan arınabilirsiniz, sistemin sizi güçlendirdiği bir bölgeye geçeceksiniz. İlaveten korunduğunuzu da görüyorum. Kendi üreticiliğinize, kendinize bağlandığınız ve kendinizi bulduğunuz bu bölgede size güzel günler geldiğini görüyorum. 

BALIK

Bu haftaki açılımınızda kaotik bölgelere dair, elinizi kolunuzu bağlayan bölgelere dair bazı şeylerin üzerinizde keder öyküsü yaratan konuların görünür olabileceğini ve sizin bunlarla mücadele etmeniz gerektiğini görüyorum. Sizin için en önemli konulardan biri sabır,  diğeri de kendi kendinizi kandırma konusu! Hayatınızla alakalı biraz daha sabırlı davranın. Kendinize ve duygularınıza doğru ilerleyin. Yapamadım ve başaramadım duygusundan kurtulun. Hayatla mücadele ediyorsunuz, bazı konularda rekabet görüyorum. Ama her şeyden öte, siz gelecekte yükseliş enerjileriyle destekleneceksiniz. Kendi kendinizi kandırmayın artık. En önemli konu budur diyor kartlar. Sevgimdesiniz. 

KOÇ

Sizin tarotlarınızda hayatınızda iyi ölçmeniz ve biçmeniz gereken, iyi mahkemeler kurmanız gereken bir dönemden geçtiğinizi görüyorum. Reel mahkeme ya da zihni muhakeme olabilir bu. Güç bir dönemden geçiyorsunuz. Arkanızı dönmeniz gereken bazı şeyler var, lütfen dönün. Bunun için dostlarınızdan yardın alın, onlarla görüşün, yardım alın. Koç’lar için bazı şeylerin içinden çıkma zamanı gelmiş gibi. Hayallerinize göre ilerleyin diyor kartlar. Bunun ilk adımlarını ocak mart aralığında atabilirsiniz. Sözleşmeler, akitler, yeni okul başlangıçları önemli açılımlar olarak görünüyor. Son kartta negatif blokajlarınızdan söz ediliyor. Bunları bulun ve yüzleşin. Güneş tutulmasının geldiği bu dönemde bunları bulun ve yavaş yavaş hayatınızdan çıkarın. Kendinize şans tanıyın. 

BOĞA

Hayatınızda kader  çarkının döndüğü taçlı başlangıçların size yaklaştığı, önemli kararları alabileceğiniz, yaşamsal veriminizi kullanabileceğiniz, hayat varlık amacınıza ulaşabileceğiniz bir döneme kaderiniz sizi hazırlıyor, bunu görüyorum. Ancak önümüzdeki bir ya da bir buçuk aylık süreçte, biraz aceleci davranmadan, ani kararlar almadan, sinirle harekete geçmeden yaşamınızı sürdürmenizi öneriyorum. Hayatınızın bir bölümünde, tüm bu yükseliş enerjileriyle desteklenirken bir zayıflama olabilir. Belki yakınlarınız ya da size dair bir sağlık problemi ya da maddesel bir açılım olabilir. Bu konudan kurtulmak için bazı adımlar atacaksınız. Bu adımları iyi tartmanız gerekiyor. Terazinin bir köşesinde kendinizin olduğunu hiç unutmayın lütfen. “Ben de varım” demeyi ihmal etmeyin. 

İKİZLER

Dönemsel olarak sürekli söylediğim gibi güneşli ve yıldızlı bir döneme geçtiniz. Hayatınızın yeni bir yapılanması var ve epeydir istiyorsunuz bunu. Görev tanımınızın aynı olacağı bir yerde yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Yeni bir şeylere adım atmak isteyebilirsiniz. Ya da o yeni şeyler sizin hayatınızda başlamış olabilir. Tamamı hayırlı kararlar, alabilirsiniz. Bir dönem başlıyor sizin hayatınızda. 22 günlük dönem biraz riskli bir alan. Her türlü konuya uygulayabilirsiniz bunu. Araba mı alacaksınız, almamalısınız. İş mi değiştireceksiniz, değiştirmemelisiniz. Evinizi mi taşıyacaksınız, taşımamalısınız. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Buna özellikle dikkat etmelisiniz. 22 günlük süreçte dikkatli olun uyarımla tamamlıyorum. 

YENGEÇ

Sizin hayatınızda ‘ben ne yapacağım’ dediğiniz bir bölge görüyorum. Genel olarak şimdiki zaman aralığını biraz daha kendinize vakit ayırarak, eğlenerek geçirebilirsiniz. Şunu da sorgulamanızı rica ediyorum; ‘Benim alışkanlıklarım bana zarar veriyor mu?”, “Ben hayatta kendimle mücadele ederken, kendimden zarar görüyor muyum?” bu soruları yanıtladığınız taktirde hayatınızda taçlı başlangıçların ve yükseliş enerjilerin geleceğini müjdelemek istiyorum. Görüşmek üzere. Sevgimdesiniz. 

ASLAN

Güneş tutulmasının en fazla etkilediği burçlardan birisiniz. Sizin için bu dönem biraz sabır getirse dahi, hayallerinize gitmeniz gerektiine dair uyarılar görüyorum. Bundan sonraki dönemde, doğru ekiplerin içinde bulunabilir, hayatınıza dair doğru ve filizli başlangıçlar alabilirsiniz. Belki biraz güç bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Ama şimdilerde gerçek güce doğru ilerleme zamanı gelmiş. Sondan üçüncü kağıt korkularınız olduğundan bahsediyor. Ama korkmamanız gerektiğini işaret ediyor bu kağıt. Kader ve yeni yapılanmaların sizin için var olduğunu görüyorum. 40 günlük güneş tutulmasından sonra hayatınızda olacak bu yeni yapılanmalar size mutluluk getirecek. 

BAŞAK

Hayatınızda uzun bir düzen döneminden sonra bu dönemde bazı riskler alacaksınız. Bu 1.5 ay içinde toparlanacak. Bu dönemde, bitirdiğiniz bazı şeyleri ki iş hayatınızla ilgili olabilir,  sivil hayatınız olabilir, taşınma olabilir, bitişe dair bölümlerde aldığınız hasarları hafifletmek adına ani kararlar vermemenizi öneririm. Olabildiğince, bu dönem geçinceye kadar yani 40 gün stabil kalmanızı öneririm. 

TERAZİ

Hayatınızın son derece kadersel yeni yapılanmanın eşiğinde olduğunu görüyorum. Ancak bu döneme geçerken kartlar sizi uyarıyor. Bugüne kadar özgürleşemediğiniz ne kadar kalp kırıklığınız varsa bunlardan kendini hürleştir ve yeni yapılanmanın içine sokma. Kaderinin seni yönlendirdiği yeni hayatına taşıma. Kartlar böyle söylüyor. Hangi konuda kendi kendinizi kandırıyorsanız vazgeçin diyor kartlar. Kader çarkının döndüğünü sondan üçüncü kart gösteriyor. Yaşamınızın bundan sonrasında telefon, telekomünikasyon bağlantılarına dikkat edin. 

AKREP

Güneş tutulmasından en çok etkilenecek burçlardan biri de sizsiniz. Birinci kart ‘iyi düşün, iyi hareket et. Yoksa kalp kırıklığı yaşayabilirsin’ diyor. Özellikle şirket, şirketler grubu, özel alanlar ve yurt dışı platformları ile aşkta kalp kırıklığı yaşamamak için iyi düşünmeniz gerekiyor. Hayatınızın kontrolünü elinizden kaçırmayın. Kaldırmakta zorlanacağınız yükler almayın ve ani hareketlere girmeyin. Epeydir, hayatınızın netliğinde ve bunu gerçekleştirmede problem yaşıyordunuz. Net kalın, acil hareketler yapmayın. Yıkım açısı, geçici bir süre için de olsa aktif. Sakin olun lütfen. Ani hareketlerde bulunursanız, ileride pişmanlık yaşarsınız. 

YAY

Aslında sizin için içinde bulunduğunuz ve mücadelesini verdiğiniz her konuda yıldız açısı görüyorum. Ancak bu aralar dengeleriniz biraz bozulmuş olabilir. Bundan dolayı ‘ben bunu hak etmiyorum, böyle olmamalıydı’ duygusunu yaşıyor olabilirsiniz. Dördüncü karta dikkat! Bu duygu sizi çok yoruyor. Hatta göstermediğiniz bir keder örtüsü anlamına geliyor olabilir. Lütfen bunu üzerinizden atın. Zaman zaman kendinize bile bunu ifade etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Bazı şeylerin içinden çıkmayı düşüneceksiniz bu dönemde. Ama sakin kalın. Sistem sizi yıldız açılarıyla destekliyor. Ne yapacaksanız, gün bugün değil. Gelecekte sizin için istediğiniz bir yaşamı görüyorum. 

OĞLAK

Sizin için taçlı başlangıçlar ve 3-6 ay içinde keskin hamleler görüyorum. Ancak ‘ben ne yapacağım’ dediğiniz bir durumdan geçme olasılığınız var. Bazı şeyleri kesin olarak bitirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu hamleleri yapmak için 40 gün pek hareket etmemeniz gerektiği konusunda uyarmam gerekiyor. Kartlarınız şartlar ne olursa olsun sizin güneşe çıkacağınızı söylüyor. Birinci kart taçlı başlangıç, son kartınız güneş. Ne olursa olsun yolunuz güneşe gidiyor. Fakat şimdilerde biraz sakin kalın. Çektiğiniz tüm hayatsal kılıçlar için de bu geçerli. Sevgimdesiniz. 


 

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

-