MARE NOSTRUM, BİZİM DENİZ...

Habere Oy Verin:

Bodrumlu aktivist, gazeteci Ayhan Karahan katıldığı 21.1 km.lik yarı maratonunda da derecesi ile madalyaya layık görüldü...

    En uzun koşuysa elbet Türkiyede de Devrim,
    O, onun en güzel yüz metresini koştu
    En sekmez lüverin namlusundan fırlayarak...
    En hızlısıydı hepimizin,
    En önce göğüsledi ipi...
    Acıyorsam sana anam avradım olsun,
    Ama aşk olsun sana çocuk, aşk olsun!

   Can YÜCEL

KARAHAN MADALYASINI CAN YÜCEL'E TAKTI...
Madalya alan ilk 10 sıradaki yarışmacı içersinde 5. olan Ayhan Karahan madalya töreni sonrası Can Yücel'in mezarına koştu. Madalyasını 19 yıl önce hayata gözünü yuman Can Yücel'in baş ucuna taktı. Karahan burada; "Can baba 19 yıldır sensiz bir hayli eksik yaşıyoruz. Hani sen derdin ya; 'En uzun koşuysa elbette Türkiye'de de devrim. O onun en güzel 100 metresini koştu." Datça'da koştum. Ama senin kadar koşmam olası değil Can Baba. Ama sana da aşk olsun. Devrime, sevgiye, barışa kattıkların her kat ettiğimiz mesafede yolumuzu aydınlatacaktır. Ama yüce insan inan ki; Ülke gerçek maratonu 24 Haziran'da tamamlayacak. Aydınlanmanın, adaletin, onurun 24 Haziran'da ipi göğüslediği müjdesini sana vereceğiz. Buradan tüm yoldaşlarına bir tutam güneş götürüyorum Can Baba. Bilesin ki; unutulmadın, yeryüzü var oldukça da unutulmayacaksın. Unutursak yüreğimiz kurusun. Şimdilik hoşçakal insanlık abidesi" diyerek hitap etti Can Yücel'e... Karahan'ın madalyalı mesajı Datçalılar tarafından da ilgi ile desteklendi.

KARAHAN MADALYASINI VE YÜREĞİNİ DATÇA'DA BIRAKTI...
Bodrumlu aktivist, gazeteci Ayhan Karahan katıldığı 21.1 km.lik yarı maratonunda da derecesi ile madalyaya layık görüldü. 22 Nisan pazar günü Datça'da, Datça Run adıyla yapılan yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından organize edildi. Değişik kategorilerdeki yarışmalara toplam 417 kişi katıldı. 21.1 km.lik yarı maratona ise 146 kişi yarışmacı olarak katıldı. Karahan etabı tamamlayabilen 93 kişi içersinde varış çizgisini 5. olarak tamamladı. 3 hafta önce Marmaris'te yapılan yarı maraton yarışında Karahan 10. olmuştu. Bodrumlu yarışmacının Marmaris'e göre sıralaması gibi, derecesinin de 6 dakika kadar daha iyi olması dikkat çekti.
DATÇA'NIN MİSAFİRPERVERLİĞİ TAKDİR GÖRDÜ.
Datça Run koşusu Organizasyon Komitesi üyesi Zehra Birşan; "Datça etabı bölgedeki en zorlu yarı maraton etabıdır. Bu etapla sporun aynı zamanda mücadele ve kararlılık faaliyeti oluşuna dikkat çekmek istedik. Datça Run sadece basit bir spor organizasyonu değildir. Aynı zamanda dostluk ve hoşgörü buluşmasıdır. Hafta sonu boyunca tanık olduğumuz renkli görüntülerde bu yaklaşışımızı doğrular niteliktedir. Datça'ya bu vesile ile gelen tüm misafirlerimiz bizim için kıymetlidir" dedi. Datça Kaymakamı Vehbi Bakır ise ödül töreninde; "Spor birleştirici ve kaynaştırıcıdır. Datça Run sadece bu bölgenin değil, aynı zamanda ülkemizin gururudur. Katılım gösteren tüm yarışmacılara ve diğer misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl ikincisi yapılan geleneksel Datça Run yarışları giderek daha yüksek katılımlarla devam edecektir" dedi. Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar Cumhuriyet Meydanı'nda ki konuşmasında: "Yarışmacılarmız ilçemizin Sevgi Yolu'nda koştular. Yolu sevgiden geçen herkesin bir gün mutlaka Datça'ya yolu düşecektir. Misafirlerimiz Datça'yı onore etmiştir. Eksikliklerimiz, hatalarımız oldu ise misafirlerimizin hoşgörüsüne sığınıyoruz" görüşlerine yer verdi.

KARADENİZ: "KAZANAN İNSAN OLACAKTIR."
Datçalı avukat Günfer Karadeniz sembolik etkinlikle ilgili olarak; "Karahan'ın madalyasını Can Yücel'in mezarına asmasını oldukça anlamlı mesaj içeren bir tavır olarak değerlendiriyoruz. Burada sadece Can Baba değil, tüm Datça onore edilmiştir. Adaletin mum ışığı ile arandığı günümüz koşullarında; Denizlerin idamının 46. yıldönümüne (6 Mayıs'a) iki hafta kala yapılan hukuk vurgusunu sadece mesleğim adına önemsemiyorum. İnsan olan herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Zaten 24 Haziran seçimleri de bir yönüyle insanlığın seçimi olacaktır. İnanıyorum ki; kazanan insan olacaktır. Datçalılar olarak Bodrum'dan gelen sıcak mesajı aldık ve kabul ediyoruz" görüşlerine yer verdi.

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

-