YILDIZHAN DA ADAY...

Habere Oy Verin:

 “Adaletli bir gelecek gençlerin elinde”

CHP Bodrum İlçe Örgütü Gençlik Kolları başkanlığına adaylığını açıklayan Mehmet Engin Yıldızhan örgütlenme alanında farklılık ve nitelik artışı sözü verdi. Bu gidişe son vermek ve adalet mücadelesini büyütmek isteyen tüm gençleri partiye davet eden Yıldızhan, yol arkadaşlığı içerisinde ve parti terbiyesiyle yürüyen güçlü bir gençlik örgütü kuracaklarını kaydetti. 

CHP Bodrum İlçe Örgütü Gençlik Kolları’nda bu hafta gerçekleşecek seçimler öncesi adaylardan Mehmet Engin Yıldızhan çalışmalarına devam ediyor. Ülkenin mevcut halinden memnun olmayan ve bir şeyleri değiştirmek için çalışmak isteyen bütün gençlerin partide görev almasını sağlayacağını belirten Yıldızhan, gençlik kollarının partinin mutfağı olduğunu, partiyi güçlendirecek ve sonrasında ülkenin kaderini değiştirecek kadroların gençlik kollarında yetişeceğini vurguladı. 

1990 Bodrum doğumlu olan ve iç mimarlık eğitimi alan Yıldızhan, 2016 yılından itibaren ilçe örgütünde Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi. CHP’nin, Adalet Yürüyüşü, Adalet Mitingi ve Adalet Kurultayı başta olmak üzere birçok önemli etkinliğinde hazır bulunan Yıldızhan, partide daha fazla görev almak istemesinin nedenini ise şu sözlerle açıkladı: “Parti bir sevda işidir. Ben bu partiye, bu partinin mücadelesine gönlümü verdim. Ancak bunun yanında parti terbiyesi ve örgüt bilincini de layıkıyla aldığımı düşünüyorum. Göreve geldiğim takdirde, gençlik kollarının ilk işi, parti terbiyesi almış ve bu işe sevdalanmış gençlerin sayısını olabildiğince arttırmak olacaktır.”

Bodrum’da 53 mahalle olduğunu hatırlatan Yıldızhan, bu mahallelerinin tümünde parti temsilciliğini güçlendireceklerini, temsilciliklerin olmadığı bölgelerde ise yeni temsilciler seçeceklerini söyledi. Güçlü bir partinin güçlü bir tabanla mümkün olduğuna vurgu yapan Yıldızhan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Mahalle temsilciliklerimizin güçlü bir şekilde çalışması hem buradaki arkadaşlarımızın daha aktif çalışmasını hem de yeni arkadaşlar kazanmamızı sağlayacaktır. Bunu yaparken bütün Bodrum’daki genç arkadaşların birbirlerine daha fazla yakınlaşmasını sağlayacağız. Birbirini tanımayan, iyi ve kötü günlerinde birbirlerinin yanında olmayan insanlar güçlü bir gençlik örgütü oluşturamazlar. Şahsi menfaatleri için değil partiye sevdalanıp bu işe soyunan insanların öncelikle yol arkadaşı olması lazım, biz bunu sağlamaya çalışacağız.”

15 kişilik bir listeyle adaylığını açıklayan Yıldızhan, yönetim kadrosundaki tüm isimlerin partide daha önce önemli görevler üstlenmiş, elini taşın altına koymuş gençler olduğunu belirterek “örnek bir gençlik kolları olacağız” dedi. Partili gençlerden sadece oy istemediğini beraber çalışma sözü istediğini ifade eden Mehmet Engin Yıldızhan “öncelikle partide gençlerin daha fazla öne çıkmasını sağlayacağız. Ardından ise siyasete küsmüş ya da siyasete girmeyi hiç düşünmemiş gençleri teşvik edeceğiz. Bizimle yürümek isteyen her gencin önünü açacağız. Kadın Komisyonu, Hayvan Hakları Komisyonu, Çevre Komisyonu gibi alt örgütlenmelerle çeşitli sorunların üzerine daha fazla eğileceğiz. Kısacası birçok alanda fark yaratacağız” şeklinde konuştu.

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

-