BODRUM’DA BİR İLK FUNTOWN’DA GERÇEKLEŞTİ

Habere Oy Verin:

Ortakent Funtown Yahşi Park "Hayatın Matematiği" seminerine ev sahipliği yaptı…

Bodrum ve Karya Rotary Kulüpleri tarafından gerçekleştirilen etkinlik, Bodrum'da ilk kez düzenlenirken seminere yoğun ilgi oldu. Etkinliğin sonunda desteklerinden dolayı Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda ve Yahşi Park sorumlusu Can Demir'e sertifikaları verildi . Seminere Bodrum Belediye Başkanının eşi  Rotaryen Hülya Kocadon, Bodrum Kalesi eski müdürü Rotaryen Yaşar Yıldız ile yüz kişilik kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Karia Rotary Kulübü başkanı Aliye Muslu seminer öncesi yaptığı açılış konuşmasında; “Bu seminer Karia Rotary ve Bodrum Rotary kulüplerinin ortak etkinliğidir. Rotary’nin Çocuk Felci Kampanyasına destek olmak ve bu konuda farkındalığı artırmak amacıyla bu semineri düzenledik. Hayatın Matematiği,  Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda tarafından geliştirilen bir sistem. Dalında uzman bir ortodontist’tir kendisi. Matematiğin insan üzerindeki etkilerini araştırmış, çok güzel değerlendirmeler yapıyor. İnsan ilişkilerini düzenlemek, kariyer seçmek, çocukların meslek seçimi süreci gibi konularda çok önemli tespitleri var. Bu gün kendisinden çok güzel şeyler öğrenmeyi ümit ediyoruz” dedi.

Bodrum Rotary kulüp başkanı Fatoş Cingöz ise; "Rakamları Konuşturan Kadın olarak da tanınan Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda tarafından verilecek seminere "Kendisini ve ilişkilerini yeniden tanımlamak isteyenlerin katılması bizim için çok sevindirici. Güzel bir sunum olacak. Çok da ilgi çekeceğine inanıyoruz. Bunun yanında, etkinliği gerçekleştirirken gönüllülerimizin de Çocuk Felci kampanyamız konusunda bizlere destek olmasını arzu ediyoruz” dedi.
HAYAT ŞİFRELERİNİ ÇÖZMEYE VAR MISINIZ?
Hayatın Matematiği seminerinde Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda yağmurlu bir günde Bodrum’da kalabalık bir izleyici grubu ile karşılaştığından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bu dünyaya müthiş bir matematiksel formül ile geliyoruz. Bu formülün nasıl hesaplanacağını ve yorumlanacağını öğrendiğimiz zaman hem kendimiz hem de istediğimiz herkesin şifrelerini çözmüş oluyoruz. Matematiksel hesaplamalarımızı yaparak kendimiz ve sevdiklerimizin doğru kullanım kılavuzunu elde etmek ve hayat yolunda çok daha rahat ilerlemek mümkün. Böylece yaşam amacımıza da en kolay şekilde ulaşabiliriz” dedi.
KEYİFLİ BİR SEMİNER OLDU…
Bodrum’da düzenlediğimiz seminerde de diğer tüm seminerlerimde yaptığım gibi, önce sistemin kısa bir tanıtımını, ardından da  uygulamalı olarak  yöntemini aktaracağım sizlere diyerek konuşmasına devam eden Sibel Arda; “Ben sadece sistemi tanıtıp bırakmayı sevmiyorum. Her semineri bir work-shop olarak görüyorum. İstiyorum ki, gelen herkes kendine ait, sevdiklerine ait matematiksel bilgiler çıkarabilsin. Sistemin içine girsin. O zaman benim için de katılımcılar için de çok keyifli oluyor” şeklinde konuştu.

KENDİNİZ İÇİN HAYATIN MATEMATİĞİ…
Hayatın Matematiği seminerinde Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda tarafından öğretilen konular arasında; “Hayatın Matematiği Sisteminin nasıl hesaplandığı ve çalıştığı. Kendiniz için: Yaşam amacınız, Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü, Ses tonunuzun ve konuşma şeklinizin başkalarının üzerinde nasıl bir etki bıraktığı, Adımlarınızı ne şekilde attığınız ve hayat yolunda nasıl yürüdüğünüz, Hassasiyetleriniz, korkularınız ve zayıflıklarınız, bunları yok etme formülleriniz, Güçlü yönleriniz yanı sıra;  Sizi engelleyen inanç kalıplarınız, Mutlu olmanız için hap formüller, Parayı ve sevgiyi-aşkı nasıl çekersiniz” gibi konular anlatıldı.
BAŞKALARI İÇİN HAYATIN MATEMATİĞİ…
Ayrıca; Başkaları için: İnsanlardan ne bekliyor, Kendini nasıl görüyor, Hassasiyetleri neler, Zihni nasıl çalışıyor, Nasıl bir ruha sahip, Zayıf ve güçlü yönleri neler, Ona nasıl davranmak ve hitap etmek gerek gibi konularda izleyicilere uygulamalı olarak anlatıldı.  Sibel arda seminerin bir bölümünde; “Hayatınızda önemli bir dönüm noktası yaşamaya hazır mısınız? Hepimizin yaşam şekline, hayata yaklaşma biçimine  ve kafa yapısına uygun kişiler farklıdır. Matematiksel olarak kişinin yapısına % 100 uyan eşi bulmak mümkün. Bunun formülünü 58.400 saatlik çalışma ve 32.850 adet analiz sonucunda  oluşturdum. Formül binlerce çift üzerinde test edildi. Böylece risk içermeyen evlilikler mümkün hale geldi. Taraflar biraz sonra karşılarına bambaşka bir şey çıkar mı diye kuşkuya düşmüyorlar. Çünkü sayılar ilişkinin ilk başlangıcını da, az sonrayı da, en sonu da o kadar net gösteriyor” dedi.
SEMİNER AMACINA ULAŞTI…
Seminer sonunda Funtown Yahşi Park’ta sucuk ve şarap partisi yapıldı. Bodrum ve Karya Rotary Kulüpleri başkanları seminer sonrası yaptıkları ortak açıklamada; “Karia Rotary ve Bodrum Rotary’nin öncelikli amacı dünyadaki çocuk felcini sona erdirmektir. Bizim bu etkinliğimizdeki amaç da çocuk felcine dikkat çekmek. Az da olsa bağışlarımızla bu fona destek olmak bize büyük mutluluk verdi. Bu tür etkinliklerimiz ilerleyen zamanlarda da devam edecektir” dediler...

SİBEL ARDA KİMDİR?
1963 İstanbul doğumlu olan Sibel Arda ilkokul, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde okudu.
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirdikten sonra yine aynı Üniversite’nin Ortodonti Ana Bilim Dalı’nda ihtisas yaparak “Ortodonti Uzmanı” oldu.
1986-1992 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, 1992-2007 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nda ortodonti uzmanı olarak çalıştı.
Estetik Dişhekimliği Kliniği’nin kurucu ortağı olarak serbest meslek yaşantısını devam ettirdi.
Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunda Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yapmaktadır.
Trust Human Academy- İnsana Güven Yaşam Merkezi eğitmenlerindendir.
El yazısını değiştirerek kişilik değişikliği yaratma konusunda da çalışmalar yapmaktadır.
Sibel Arda, Douglas Forbes’dan eğitim alarak Pinkod Danışmanı olmuş ve uzun yıllar pek çok çiftin mutlu birliktelikler kurmasını, mutsuz ilişkilerini de düzeltmesini sağlamıştır. Yaptığı 32.850 adet analiz ve 58.400 saatlik çalışmanın ardından sistemi daha da ileriye taşıyarak TekBiTekim Danışmanlık Şirketini kurmuş ve TekBiTekim Sistemi’ni, Hayatın Matematiği Sistemi’ni ve Uyum Matematiği Sistemi’ni geliştirmiştir.

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.