RAKAMLARI KONUŞTURAN KADIN, HAYATIN MATEMATİĞİ İLE FUNTOWN'DA

Habere Oy Verin:

Ortakent'teki Funtown Yahşi Park, 13 Kasım tarihinde "Hayatın Matematiği" seminerine ev sahipliği yapacak. Bodrum ve Karya Rotary Kulüpleri tarafından gerçekleştirilen etkinlik, Bodrum'da ilk kez düzenleniyor. "Rakamları Konuşturan Kadın" olarak da tanınan Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda tarafından verilecek seminere "kendisini ve ilişkilerini yeniden tanımlamak isteyen" herkes katılabilir.

Bu seminerde kendinize ve sevdiklerinize ait matematiksel bilgiler çıkarmayı öğreneceksiniz. Sadece kendinizi öğrenmekle kalmayacak, tanıdığınız tüm insanlara ait bilgileri de hesaplayabilecksiniz! İlişkilerinizi daha iyi hale getirebilmenin yollarını öğreneceksiniz. Ve hatta doğru 'eş'inizin kim olduğu hakkında ilginç bilgilere sahip olabileceksiniz.

Başkaları sizin hakkınızda ne düşünüyor? Nasıl bir etki bırakıyorsunuz? Korkularınız neler? Güçlü yönlerinizi biliyor musunuz? Karşınızdak insanın zihni ve ruhu nasıl işliyor? İlişkinizi ya da işinizi iyi hale getirmek için neler yapabilirsiniz? Bütün bu soruların yanıtlarını Funtown'da Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda ile "Hayatın Matematiği" seminerine katılarak öğrenebileceksiniz. Müthiş heyecan verici, çünkü çok çok yeni bir sistem... Çok özel bir mantığı var. 13 Kasım'da yapılacak seminer öncesinde, biraz daha bilgi sahibi olmak için Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda ile görüştük. Merak ettiğimiz soruların yanıtlarını aldık. Bir fikir edinin ve seminere öyle katılın. Hayatınızda önemli bir dönüm noktası yaşamaya hazır mısınız?

1.Hayatın Matematiği sistemi nedir?
 
Doğum tarihimiz, bizim bütün potansiyelimizi gösteren bir formüle sahip. Hepimiz, bu dünyaya eşsiz ve apayrı özelliklerle geliyoruz. Ancak hepimiz sanki tek tip yapıya sahipmişiz gibi yaşıyor ve yetiştiriliyoruz.  Hayatın Matematiği Sistemi, eşsiz formülü ile kişiler, ilişkiler ve gruplar için özel kullanım kılavuzu sunmakta ve yaşamın ritmini hesaplayarak hayat yolunda rahat ve güvenli ilerlememizi sağlamakta.
 
2.Nasıl hesaplanıyor hayatımızın matematiği?
 
Dört işlemden ibaret hayatımız. Doğum tarihimizden oluşan rakamları yirmi haneli bir matrikse çeviriyoruz ve başlıyoruz onlarla her türlü matematiksel hesabı yaparak cümleler oluşturmaya. Bu cümleler bizi anlatıyor, hayat yolunda nasıl ilerleyeceğimizi, nelere dikkat etmemiz gerektiğini. Kendi kullanım kılavuzumuzu sunuyor bize.
 
3.Bu sistemi uygulamak ve öğrenmek bize ne kazandırıyor?
 
Kendiniz için:  Yaşam amacınız, başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü, ses tonunuzun ve konuşma şeklinizin başkalarının üzerinde nasıl bir etki bıraktığı, adımlarınızı ne şekilde attığınız ve hayat yolunda nasıl yürüdüğünüz, hassasiyetleriniz, korkularınız ve zayıflıklarınız, bunları yok etme formülleriniz, güçlü yönleriniz, sizi engelleyen inanç kalıplarınız, mutlu olmanız için hap formüller,  parayı ve sevgiyi-aşkı nasıl kendinize  çekeceğiniz.
 
Başkaları için: İnsanlardan ne bekliyor, kendini nasıl görüyor, hassasiyetleri neler, zihni nasıl çalışıyor, nasıl bir ruha sahip,  zayıf ve güçlü yönleri neler, ona nasıl davranmak ve hitap etmek gerek.
 
İlişkiler için: İş ya da özel, birbirinize uygun olup olmadığınız ve ilişkinizi daha iyi hale getirebilmek için neler yapmanız gerektiği. 
 
Zamanı bilmek: Hayat döngüleri, matematik bir denklemle belirlenmiştir. Bizim için olası bir yol vardır. Ancak bu yolun bir tarafı taşlı, topraklı ve zor, diğer tarafı ise çiçekli, neşeli ve güzeldir. Yolun hangi tarafından gideceğimize biz karar veririz. Kendi yolumuzu biz çizeriz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey kendi yapınızı doğru kullanmak ve yaşam çizginiz üzerinde nerede sizi nelerin beklediğini bilmektir. Hayatın Matematiği Analizi ile önümüzdeki yılların, ay ve günlerin size neler vaat ettiğini bildiğinizde sağlam adımlarla yolunuza devam edersiniz.
Hayat yolunda karanlıkta yolunuzu bulmaya çalışmak yerine, elinizde bir fenerle yolunuzu aydınlatarak yürümenin keyfini ve konforunu yaşarsınız.
 
4.Geleceğe dair bir pusula diyorsunuz bu sistem için... Bu anlamda astroloji ile bir ilişkisi var mı sistemin? Ya da daha farklı bir disiplinle?
 
Astrolojiden  tamamen  farklı bir sistem. Bambaşka bir hesaplama şekli var. Ben inanın burçları bile bilmem. Onun da değerli bir sistem olduğuna  şüphem yok. Ancak Hayatın Matematiği Sistemi’nde başka hiç bir sistemde mümkün olmayan bir şey var: sadece kendinizi öğrenmekle kalmıyor, birkaç dakika içerisinde istediğiniz herkese ait tüm bilgileri hesaplayabiliyorsunuz.  İş veya özel ilişkiye girilmesinin doğru olup olmadığını görebiliyor, ilişkileri daha  iyi hale getirebilmenin yollarını buluyor   ve  zamanın gün-ay-yıl olarak size neler getireceğini hesaplıyorsunuz. Sistemi öğrenen herkesin yapabileceği kadar da kolay bir yöntemle üstelik.
 
5.Hayatın matematiğini, kariyer ve eğitim alanında kullanıyorsunuz. Bu bağlamda okullarla ya da diğer eğitim kurumlarıyla paydaşlık yapıyor musunuz? Gençlere ne gibi katkınız oluyor?
 
Gençlere gerçekten de müthiş yol gösterici oluyor sistem. Bu bağlamda bireysel seansların dışında, İngiltere’de yurt dışı eğitim danışmanlığı yapan çok kıymetli bir hanımla ortak çalışma yürütüyoruz. Bu yıl bir de Nesibe Aydın Okulları’nda gençlere meslek seçimi konusunda eğitim programına başladık. Ayrıca velilere ve eğitimcilere de, çocukları doğru mesleklere yönlendirebilmeleri için eğitim veriyoruz. TED Koleji’nde de velilere bu konuda yarım günlük bir seminer verdik.
 
6.Sistemi ilişkiler konusuna da uyguluyorsunuz. Doğru eşi, matematikle nasıl bulabilir insanlar? Biraz açar mısınız?
 
Hepimizin yaşam şekline, hayata yaklaşma biçimine  ve kafa yapısına uygun kişiler farklıdır. Matematiksel olarak kişinin yapısına % 100 uyan eşi bulmak mümkün. Bunun formülünü 58.400 saatlik çalışma ve 32.850 adet analiz sonucunda  oluşturdum. Formül binlerce çift üzerinde test edildi. Böylece risk içermeyen evlilikler mümkün hale geldi. Taraflar biraz sonra karşılarına bambaşka bir şey çıkar mı diye kuşkuya düşmüyorlar. Çünkü sayılar ilişkinin ilk başlangıcını da, az sonrayı da , en sonu da o kadar net gösteriyor ki.
 
7.Seminerlerinizi kişilere mi kurumlara mı veriyorsunuz?
 
Seminerleri kişilere de kurumlara da veriyorum. Şu anda kurumsal eğitim verdiğim yerler arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tübitak, Kosgeb, Türk Patent Enstitüsü, Türk Standartlar Enstitisü, Yunus Marketler Zinciri  ve Nesibe Aydın Okulları var.
 
8.Bodrum'da düzenleyeceğiniz seminer bir eğitim mi yoksa sizin eğitim modüllerinizin bir tanıtımı şeklinde mi olacak?
 
Bodrum’da düzenlediğimiz seminerde de diğer tüm seminerlerimde yaptığım gibi, önce sistemin kısa bir tanıtımını, ardından da  uygulamalı olarak  yöntemini aktarıyor olacağım. Ben sadece sistemi tanıtıp bırakmayı sevmiyorum. Her semineri bir work-shop olarak görüyorum. İstiyorum ki, gelen herkes kendine ait, sevdiklerine ait matematiksel bilgiler çıkarabilsin. Sistemin içine girsin. O zaman benim için de katılımcılar için de çok keyifli oluyor.
 
9.Daha önce Bodrum'da bir eğitim verdiniz mi? Bundan sonra böyle bir projeniz var mı?
 
Hayır, Bodrum’daki ilk çalışma bu. Üniversite’den çok sevdiğim sınıf arkadaşım  Sn. Aliye Muslu’nun daveti üzerine geliyorum. Bu yıl kendisi Bodrum Rotary’nin başkanlığını yapıyor. Ona çalışmalarında destek olmak, benim için çok çok önemli. Daha sonrası için de Bodrum’a her zaman sevgiyle gelirim.
 
10.Eğitimleri alan kişiler, sertifikalarını hangi alanlarda değerlendirebiliyorlar?
 
Dileyen sistemin uygulayıcısı olarak çalışıp bireysel analiz yaparak gelir elde ediyor. Bu şekilde çok güzel kazanç kapısı elde etmiş oluyorlar. Dileyen kendi özel hayatı ve ailesi için kullanıyor. Dileyen iş hayatında doğru ekipleri kurmak, doğru kişilerle çalışmak  ve başarı çizgisini hiç riske etmeden hızla arttırmak amaçlı kullanıyor. Özellikle yöneticilerin verimi arttırmada çok işine yarıyor.
 
11.Bu eğitim herkes alabilir mi? Ya da bir kriter var mı bu konuda?
 
Dileyen herkes alabilir bu eğitimi. Hiç bir ön koşul  ya da kriter yok. Sayı saymayı bilen ve toplama- çıkarma yapabilen herkesin öğrenmesi mümkün.
 
12.Dünyada bu sistem uygulanıyor mu? 
 
Henüz değil, ama o da olur inşallah. Sistemin kurucusu ve formülün yaratıcısı benim. Çok isterim ileride dünyaya da açılmayı tabii ki. Sistem benim çocuğum  gibi. Ancak çok hızlı büyümek, kontrolu kaçırtır. Her şeyin vakitli  olması gerek.
 
13.Tekbitekim nedir? 
 
Siz  ne için tasarlandıysanız, kendinizi ona uygun kullandığınız takdirde, kendinize TekBiTekim diyebilecek ve hayat yolunda çok daha keyifle yürüyebileceksiniz.
Bu analiz ile istediğiniz herkese ait ipuçları da elinizde olacak. Hatta belki de O kişinin kendisinin bile farkında olduğundan daha fazla bilgi ile. Ve artık o kişiye nasıl yaklaşmanız gerektiğini siz herkesden daha iyi biliyor olacaksınız. O, buna değer, çünkü o sizin TekBiTekim dediğiniz özel kişi.
Her ilişkide çiftler birbirine TekBiTekim diye seslenme şansına sahiptir.
 
14. İnsanlar size nasıl ulaşabilir?

www.tekbitekim.com’da bana mail ve telefonla ulaşmak için tüm bilgiler mevcut.
info@tekbitekim.com’a  mesaj yollayarak ya da 0-533-613 55 74 no’lu telefondan isteyen herkes direk bana ulaşabilir. Her zaman bire bir iletişim kurarım. Şu ana kadar hiç aracı kullanmadım. Arayan herkes sadece benimle muhatap olur.

SİBEL ARDA KİMDİR?

1963 İstanbul doğumlu olan Sibel Arda ilkokul, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde okudu.
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirdikten sonra yine aynı Üniversite’nin Ortodonti Ana Bilim Dalı’nda ihtisas yaparak “Ortodonti Uzmanı” oldu.
1986-1992 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, 1992-2007 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nda ortodonti uzmanı olarak çalıştı.
Estetik Dişhekimliği Kliniği’nin kurucu ortağı olarak serbest meslek yaşantısını devam ettirdi.
Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunda Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yapmaktadır.
Trust Human Academy- İnsana Güven Yaşam Merkezi eğitmenlerindendir.
El yazısını değiştirerek kişilik değişikliği yaratma konusunda da çalışmalar yapmaktadır.
Sibel Arda, Douglas Forbes’dan eğitim alarak Pinkod Danışmanı olmuş ve uzun yıllar pek çok çiftin mutlu birliktelikler kurmasını, mutsuz ilişkilerini de düzeltmesini sağlamıştır. Yaptığı 32.850 adet analiz ve 58.400 saatlik çalışmanın ardından sistemi daha da ileriye taşıyarak TekBiTekim Danışmanlık Şirketini kurmuş ve TekBiTekim Sistemi’ni, Hayatın Matematiği Sistemi’ni ve Uyum Matematiği Sistemi’ni geliştirmiştir.

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.