Sempati Mobilya

DANIŞTAY: GERİŞ’E YENİ BİR HEYET İLE KEŞİF VE BİLİRKİŞİ İNCELEMESİ YAPILSIN…

Habere Oy Verin:

Emin Varol, Ankara’dan bildiriyor…

Danıştay 14. Dava Dairesi, “Geriş Rüzgar Enerji Santrali Proje Revizesi ve Kapasite Artışı Projesi ” ile ilgili kararını verdi: “Yeni bir heyet ile keşif ve bilirkişi incelemesi yapılsın”

Muğla 2. İdare Mahkemesi’nin kararını bozan Danıştay, “yürütmenin durdurulması istemi hakkında” karar vermedi.

Danıştay 14. Daire’nin Geriş’le ilgili 9 sayfalık karar metninin son paragrafında, “.. söz konusu yerde alanlarında uzman bilirkişilerce yeniden bir inceleme yaptırılması zorunludur” denildi.

Danıştay, yeni bilirkişi heyetini genişletti ve çerçevesini de uzmanlık alanlarına göre belirtti:

“ Uyuşmazlığa konu projenin uygulanacağı bölgenin niteliği, davacıların iddiaları, ve proje tanıtım dosyasını hazırlayanların uzmanlık alanları da dikkate alınarak, üniversitelerin ilgili bölümlerinden seçilecek,

Biri çevre mühendisi olmak üzere, flora-fauna uzmanı, arkeolog, ornitolog, ziraat mühendisi, jeoloji mühendisi ve elektrik mühendisi gibi uzmanlardan oluşturulacak yeni bir heyet ile keşif ve bilirkişi incelemesi yaptırılması sonucunda düzenlenecek raporun incelenerek karar verilmesi gerekmektedir”

Karar Muğla Valiliğine gönderildi.

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

-