Sempati Mobilya

HADİ BODRUM'U YERDEN YERE VURALIM

Habere Oy Verin:

Bodrum filmlerinin yönetmeni Harun Özakıncı'yı sonunda isyan ettirdiler! 

Bodrum'un fiyatları, yolları, trafik sorunu derken yaz geldiğinde Bodrum'u köşelerinden düşürmeyen gazetecilere Bodrumlu yönetmen Harun Özakıncı'dan veryansın geldi! Gazetecileri ve magazin yazarlarını topa tutan Özakıncı, "Her yerinde sanat atölyeleri, resim sergileri, Heykel Atölyeleri, Bodrum Tiyatroları, Bodrum Filmcileri, Bodrum Müzisyenlerinin başarı hikayelerini yazmak ya da çektikleri sıkıntılara rağmen ayakta olmalarının hikayelerini araştırarak yazmak ne kadar zor değil mi?" diye sitem ettiği yazısında, köşe yazarlarının Bodrum Belediyesi'ni de bilinçli olarak köşeye sıkıştırdığını kaleme aldı. İşte Özakıncı'nın sosyal medyada paylaşım rekorları kıran o yazısı:

Yaz Yaz geldi mi? "Hadi Bodrum'u yerden yere vuralım"..
Kışın neredesiniz?
Yaz mevsimi geldiği zaman başta lahmacun fiyatları, arkasından trafik ışıklarında bekleme süreleri, derken belediyenin kusurları yazılarını yazmayana köşe yazarı denmiyor son yıllarda..
2 aya inmiş sezonu nasıl çevireceğiz diye inim inim inleyen esnafa ve turizm yatırımcısına eziyet üzerinden eziyet etmekten başka da bir işe yaramıyor bu yazılar... En kötüsü de Bodrum Belediyesi ile vatandaşın arasına nifak sokuyor bu yazılar..Bir tek yazan yazara prim kazandırıyor..Yılda bir ay gelmiş yazar Bodrum da çok bir iş becermiş gibi dolanıyor, en lüks mekanlarda takılıp yazısının övgülerini mojitosu ile beraber alıyor..
Bodrum üzerinde kurulan baskıyı bilip Bodrum Belediyesini yerden yere vurmak ne kadar kolay..-bunu da mutlaka araya sıkıştırıyorlar sonra "ama" diye devam ediyorlar..Ama dedikten sonra "ama" dan önce kurulan cümlelerin bir önemi yok!-
Her yerinde sanat atölyeleri, resim sergileri, Heykel Atölyeleri, Bodrum Tiyatroları, Bodrum Filmcileri, Bodrum Müzisyenlerinin başarı hikayelerini yazmak ya da çektikleri sıkıntılara rağmen ayakta olmalarının hikayelerini araştırarak yazmak ne kadar zor değil mi?
Her gün bir mekanda çalarak Bodrum'da tutunmaya çalışan söz-müzik kendine ait bir sürü müzisyeni haber yapmak ne kadar emek istiyor değil mi??
-müzisyenler hakkında biraz fazla duruyorum ilgiyi oraya çekmeye çalışıyorum çünkü hak ediyorlar..Eskisi gibi değil artık ciddi emek işçileri onlar-
Bodrum çok büyük göç alıyor!..Hem de kalifiye insan göçü..
Sanatçılar, Zanaatkarlar, Kültür İşçileri, Çevreciler, Doğal-Organik Yaşamcılar, Yerli Çitçilerin müthiş emekleri hepsi büyük mücadele veriyorlar ve hemen hepsi büyük başarı hikayesi...
Bodrum Belediyesi de elinden geldiğince desteklemeye çalışıyor bu yapıları ve kişileri..(kendimden biliyorum)
12 ay Bodrum da yaşamayan köşe yazarı Bodrum hakkında yazı yazacak ise olmuyor artık beyan edelim!..
Klişenin dışına çıkamıyorlar...Döndür boşalt lahmacun fiyatları, Bodrum Belediyesinin imkansızlıkları ve çok sığ bir kaç başka konu daha... 
Bodrum başarı hikayeleri ile dolu dedik!.
Yaz mevsimleri dışında araştırmacı gazetecilik ruhu ile sıkı takiplerle çok daha dişe dokunur, Bodrum'a, Bodrum esnafına, Bodrum yerli üreticisne, Bodrum kültür-sanatına yarayacak yazılar yazmanız için biraz zahmet etmenizi diliyoruz..
Kışın da bekleriz..

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

-