Sempati Mobilya

TURİZM FAKÜLTELERİNİN DEKANLARI BODRUM'DA BİR ARAYA GELDİ

Habere Oy Verin:

Geleneksel hale gelen ve üçüncüsü Mayıs 2015’te düzenlenen “Turizm Fakültesi Dekanlar Toplantısı’nın dördüncüsü Bodrum'da gerçekleştiriliyor.

İki senelik bir aranın ardından bu yıl 19-20 Mayıs tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar’ın önderliğinde ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde Crystal Bay Hotel Bodrum’da düzenlenen Turizm Fakültesi Dekanlar Toplantısı'nda ülke ekonomisine en çok döviz girdisi sağlayan turizm endüstrisi ele alındı.

Turizm endüstrisinin direkt olarak elli dört sektörü etkilediğini dile getiren ,Muğla Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar, bu denli öneme sahip turizm sektöründe istihdam edilecek kalifiye personelin eğitimi için gerekli altyapının sağlanmasının ve mevcut durumun iyileştirilmesi adına problemlere çözüm üretilmesinin gereğini de ifade etti. Ozan Bahar, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden yirmiye yakın Turizm Fakültesi Dekanının katılımıyla gerçekleşen buluşma ile ilgili şöyle konuştu:

"Dekanlar buluşmasının gündeminde, turizm akademisyeni konusunda Ulusal Turizm Kongresinde yapılan tanımlamalar, turizm ve ilgili bölümlere çıkarılan kadro ilanları, eğitimde kalitenin artırılmasına yönelik tedbirler, turizm fakültelerinde kabul edilen öğrenci düzeyinin yükseltilmesine yönelik çabalar, turizmde yabancı dil eğitimi ve karşılaşılan sorunlar, turizm fakülteleri bünyesinde dünyadaki gelişmelere paralel yeni programların açılması, turizm rehberliği bölümünde eğitim alan öğrencilerin rehberlik kokartı almak için karşılaştığı sorunlar, turizm rehberliği bölümü lisans programı müfredatı, sektörden uzak olan bölgede uygulamalı eğitimde karşılaşılan sorunlar, fakültelere bağlı uygulama otellerinin yönetiminde karşılaşılan sorunlar gibi gündem maddeleri yer almaktadır.  Turizm eğitimi ve sektörüne ilişkin konuların görüşüleceği toplantıda, turizm eğitiminin ve buna paralel olarak turizm sektörünün sorunlarına mercek tutularak, bu sorunların aşılması için gerekli çözüm önerileri üzerinde yoğunlaşılacaktır."
İki gün sürecek olan toplantının ardından dekanlar Milas şehir turu yaparak ilimizden ayrılacak.

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

-