Sempati Mobilya

ORTAKENT SAHİLİNDE FESTİVAL HAVASI

Habere Oy Verin:

Bodrum yarımadasının en özel köşelerinden biri olan Ortakent Yahşi, festivalle taçlandı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen OYFEST Bahar Festivali, muhteşem bir kortej yürüyüşüyle başladı. Ortakent Yahşi Taşlı Burun mevkiinden Bodrum Belediyesi Müsgebi Cafe'ye kadar sahil boyunca yürüyen OYFEST korteji TED Bodrum Kolej bandosu eşliğinde festival ateşini yaktı. 

Halikarnas Motor Sporları Kulübü, Bodrum Chopper ve Bodrum Bisiklet Kulübü üyelerinin öncülük ettiği kortejde Bodrum'un spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşları ile Ortakent Yahşi gençliği vardı. Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) ve Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen OYFEST, Yahşi sahiline canlılık getirdi, esnafın yüzünü güldürdü.

Kortej yürüyüşü, Müsgebi Cafe'de sona erdi. Burada MC Ersin, DJ performansı ile Ortakent Yahşi sakinlerini coşturdu. Eğlence, daha sonra Berksan konseriyle devam etti.

Festivalin ilk günü ayrıca Erkal ve Irmak Otel’de Masa tenisi turnuvası, Ortakent Golf ve Tenis Kulübü’nde tenis turnuvası, Açelya Motel’de fotoğraf maratonu (Instagram) ve Kargı sahilinde ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin kumdan heykel sempozyumu gibi etkinlikler de start aldı.

Ortakent Yahşi koyu ve sahilini de kapsayacak şekilde denizde ve karada; spordan sanata kadar dans ve konser gibi çeşitli etkinliklerden Guinness rekor denemelerine kadar pek çok farklı aktivite, 21 Mayıs tarihine kadar OYFEST 2017 “Ortakent-Yahşi Bahar Festivali” ile Bodrum’da hayat bulacak. 

Festivalin ev sahipliğini ve organizasyonu üstlenen OYDER’in Başkanı Ahmet Aras; spor, eğlence, kültür-sanat, konaklama, tatil, yeme-içme ve alışveriş aktivitelerini bir araya getirdikleri OYFEST 2017 ile birlikte bölgede bir sinerji yaratmayı hedeflediklerini söyledi. Aras, “Organizasyon boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde olacağız. Halkımızı çok daha etkin ve canlı bir festivalle buluşturmak istiyoruz. Bodrum’da yaşayan veya tatil için beldemize gelen herkes festivale katılıp Bodrum’da keyifli bir hafta geçirebilecek. Özel sporcularımızın katılacağı Tekerlekli Sandalye Tenis Türkiye Şampiyonasının yanı sıra Minik Kalpler İçerde projesi için Guinness sualtı rekor denemesi gibi etkinlikler de festivalimize sosyal sorumluluk kimliğini kazandırması açısından önem taşıyor.” dedi.

OYFEST’e özel deniz dibi temizliği

Bodrum Belediyesi’nin de destekleriyle 17-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen Ortakent Yahşi Bahar Festivali OYFEST’e, “Denize en çok MAVİ yakışır” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi de destek verdi.

Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) ile Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen OYFEST’e katılan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, Ortakent Yahşi koyunu temizledi. Dalgıçlar festivalin ilk günü, Bodrum Belediyesi tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen “Denize en çok MAVİ yakışır Deniz Dibi Temizlik Kampanyası” kapsamında festivale özel dalış yaptı. Bodrum Belediye A.Ş. Müsgebi Cafe yanında yer alan derede ve limanda gerçekleştirilen çalışmaları, Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt ile belediye birim sorumluları da takip etti.  

Festivale destek vermek amacıyla yapılan deniz dibi temizliğinde denizden 90 kg lastik, 42 kg plastik, 19 kg metal, 99 kg tekstil olmak üzere toplam 250 kg atık çıkarıldı. Temizlik sonunda Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de kıyıda ayrıştırdıkları atıkları, geri dönüşüm için Konacık Mahallesi’ndeki Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakletti.

OYFEST kapsamındaki Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu TBESF ve OYDER işbirliğinde Yahşi Tenis Kulübü’nde düzenlenen Tekerlekli Sandalye Tenis Türkiye Şampiyonasının startı da festivalin ilk günü verildi. Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, OYFEST Yürütme Kurulu ve OYDER Başkanı Ahmet Aras ile OYFEST Organizasyon Komitesi üyeleri de müsabakaları takip etti. Verilen arada ise sporculara başarılar dileyerek hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Şampiyona 17 – 20 Mayıs tarihleri arasında Ortakent Yahşi Tenis Kulübü’nde 09.00 – 20.00 saatleri arasında devam edecek.

Festivalin ilk günü ayrıca Erkal ve Irmak Otel’de Masa tenisi turnuvası, Ortakent Golf ve Tenis Kulübü’nde tenis turnuvası, Açelya Motel’de fotoğraf maratonu (Instagram) ve Kargı sahilinde ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin kumdan heykel sempozyumu gibi etkinlikler de start aldı.

Festivalin açılışı da; TED Bodrum Koleji Bandosu eşliğinde 17 Mayıs akşamı saat 18.00’de Taşlık Burun’dan Bodrum Belediye A.Ş. Müsgebi Cafe’ye doğru kortej yürüyüşü ile başlayıp ardından Müsgebi Cafe’de MC Ersin, DJ performanslar ve Berksan konseriyle devam edecek.

Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği OYDER ve Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından 17-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivale Muğla Valiliği,  Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, TED Koleji, Marmara Koleji ve Bahçeşehir Koleji başta olmak üzere Ortakent Yahşi’de faaliyet gösteren çok sayıda işletme, kurum ve kuruluş destek veriyor.

Festival hakkında detaylı bilgi için www.ortakentyahsifestivali.com internet adresini ziyaret edebilir ayrıca Facebook üzerinden https://www.facebook.com/oyfestbodrum sayfasını takip edebilir; iletisim@ortakentyahsifestivali.com ya da facebook sayfası aracılığıyla mesajlarınızı gönderebilirsiniz.  

OYFEST ÜYESİ AYANA MES'TE  OZAN ÇOBAN İLE MÜZİKLİ SÖYLEŞİLER

Klasik müziğin eşsiz notaları, Ortakent Yahşi Bahar Festivali OYFEST kapsamında, 19 Mayıs Cuma akşamı Bodrum Müsgebi’deki Ayana Mes’te, dalga sesleri arasından duyulacak.
1984 İstanbul doğumlu ünlü genç piyanist Ozan Çoban, 17-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Ortakent Yahşi Bahar Festivali OYFEST’in önemli konuklarından. Piyanist, Ayana Mes sponsorluğunda, 19 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de, Ortakent Yahşi Müsgebi Mevkii’nde yer alan Bodrum’un ünlü mekanı Ayana Mes’te konser verecek. Denize sıfır konuma sahip mekanda unutulmaz dev eserlerle eşsiz bir klasik müzik resitali sunacak. Eser sahibi sanatçılardan da bilgiler vererek Müzikli Söyleşiler yapacak. Ücretsiz olarak verilecek konsere Oyfest Organizasyon Komitesi ve Ayana Mes, tüm sanatseverleri davet ediyor.
OZAN ÇOBAN HAKKINDA
Ozan Çoban, beş buçuk yaşında profesyonel piyano eğitimine Esra Ramadanoğlu ile başladı. İlk konserini 7 yaşında verdi. ‘‘MSGSÜ Oditoryum’’, ‘’AKM’’, ‘’TRT Radyo Evi’’, ‘’Darüşşafaka Lisesi Amfisi’’, ‘’Afife Jale Sahnesi’’, bir çok huzurevi ve okulda, 100’ün üzerinde solo resital verdi. İtalya’da özel bir dinletide, klasik müzik repertuvarından seçme eserleri icra etti. Başarıyla mezun olduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ında Babür Tongur ile armoni ve kompozisyon teknikleri, Prof. Seher Tanrıyar ile Piyano çalışmaları gerçekleştirdi. Prof. Thomas Steinhöfel’in List School of Music, Wiemar olduğu ustalık sınıfına katıldı. 2011-2012 Sezonunda Sadri Alışık Kültür Merkezi bünyesinde, ‘’Keşanlı Ali Destanı’’ adlı müzikal oyunda, müzik direktörü asistanı/piyano sanatçısı olarak görev aldı. 2012-2013 sezonunda sahne alan ‘’Küçük Adam Ne Oldu Sana?’’ adlı müzikli oyunda müzik direktörlüğü yaptı.2013—2014 sezonunda ise Bebek ‘’Tüpe Sıkışmış Umutlar’’ adlı tiyatro oyununun müziklerini besteledi. 2015 yılında hayata geçirdiği ‘’Ozan Çoban’la Klasik Müzikli Söyleşiler’’ adlı projesiyle yurt genelinde gerçekleştirdiği etkinler kapsamında, 13 ilde toplam 10.053 çocuğu klasik müzikle ve Türk bestecileriyle buluşturdu. Eğitmenlik alanında 13 yılını geride bırakan sanatçı Ozan Çoban, Piyano Sınıfı’nda seçilmiş öğrencileriyle piyano, solfej, armoni, duyuş ve konservatuvara giriş için hazırlık çalışmalarına devam etmekte olup, Haliç Üniversitesi Konservatuvarında piyano ve korrepetisyon dallarında Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır…

Engelli Tenisçiler Bodrum'ta Kortta

TÜRKİYE Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Tenis Şampiyonası Bodrum'un Ortakent Yahşi mahallesinde başladı.

TÜRKİYE Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Bedensel Engelliler  Türkiye Tenis Şampiyonası  Bodrum'un  Ortakent Yahşi mahallesinde başladı.  Ortakent Yahşi Bahar Festivali (OYFEST) kapsamında gerçekleşen şampiyonaya 15 ilden 12'si kadın 40 sporcu katılırken, turnuvanın cumartesi günü oynanacak final maçlarıyla sona ereceği açıklandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Bayram Ali Büyüklüoğlu, daha fazla engelliyi spor alanlarına yönlendirmeyi amaçladıklarını belirterek, "Bu tür organizasyonlarla farkındalık yaratıp, engelli tenisini geniş kitlelere tanıtmak istiyoruz. Ayrıca normal turnuvalarda bedensel engelli sporcuların da yer almasını arzuluyoruz" dedi.

Ülkemizi 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda temsil eden milli tenisçi Büşra Ün de  Bodrum'da madalya mücadelesi veriyor. Hedefinin 2020  Tokyo Paralimpik Oyunları olduğunu söyleyen Ün, "Omzumda bir sakatlık vardı. Bu yüzünden bir süredir uluslararası turnuvalara katılamadım. Şu an iyileşme dönemindeyim.  Bodrum'da bir anlamda kendimi sınamış olacağım" diye konuştu. Engellilere eve kapanmamalarını ve daha fazla dışarı çıkmalarını öğütleyen Büşra Ün sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben spor sayesinde tek başıma seyahat edebilir hale geldim. Yurt dışındaki turnuvalara tek başıma gidebildim. Spor sayesinde İngilizce öğrendim, her işimi kendim görebiliyor ve kendimi daha iyi ifade edebiliyorum. Hepsi önce aile desteği ve ardından spor sayesinde oldu. Benim gibi olan arkadaşlarıma tavsiyem evde durmasınlar, spor yapsınlar. Bu durum benim için çok küçük bir fiziksel farklılık. Sorunlar gözünüze göründükçe büyür ve zarar vermeye başlar. Benim tavsiyem görmezden gelsinler, önlerine baksınlar."

BODRUM'DA BİR REKORA İMZA ATACAK

Bodrum'da dün başlayan Ortakent Yahşi Bahar Festivali OYFEST 2017, bir dünya rekoruna ev sahipliği yapacak. Milli sporcu Bilge Çingigiray, sualtı sportif Guinnes Dünya rekorunu deneyecek. TED Bodrum Koleji havuzunda antrenmanlarını sürdüren Çingigiray, 20 Mayıs 2017 tarihinde kıracağı sualtında yürüme rekoru öncesinde basının karşısına çıktı.
TED Bodrum Koleji'nde düzenlenen basın toplantısında Bilge Çingigiray'ın Guinnes Sualtı Sportif Dünya Rekoru, "Kadınlar En Uzun Mesafe Yürüme" kategorisindeki denemesi ile ilgili bilgi verildi.
Minik Kalplerle Elele Derneği-MİKADER'in "İçeride Spor Rehabilitasyon Merkezi" bağış kampanyasına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştireceği rekor denemesini Bodrum OYFEST kapsamında yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Milli Sporcu Bilge Çingigiray, iddialı olduğunu belirtti.
Antrenmanlarda şu ana kadar en iyi derecesinin sualtında 70 metre olduğunu söyleyen Çingigiray, "Bu tarz rekor denemelerinde çok fazla ilgi ve katılım olduğu biliniyr. Ben, hiçbir risk almadan su altında ciddi bir metreyi tek nefesle yürümeyi hedefliyorum. Serbest dalış çok büyük riskleri olan bir branş. Ancak bugüne kadar antrenmanlarımda, 40 metre alt limiti defalarca geçtim. Her antrenmanda bir önceki rekorun üzezrine çıkmadan bırakmadım. Bu branşta daha önce hep erkek sporcular deneme yapmıştı. Onların rekorunu kırmak için başvurduk Guinnes Rekorlar Kurulu'na. Kabul edildi ve bir de öneri geldi. Kadın branşı açalım ve orada da rekor denemesi yapın dediler. Alt limit olarak 40 metreyi koydular." diye konuştu.
2006 yılından bu yana bu sporu yaptığını anlatan Bilge Çingigiray, asıl branşının kadınlarda nefes tutma -statik apnea- olduğunu hatırlatarak Türkiye rekorunu 6 dakika 23 saniye ilel elinde tuttuğunu, ancak resmi olmayan kayıtlarda bu rekoru 7 dakikaya çıkardığını kaydetti.
Çingigiray, "Bu bizim bireysel olarak ilk organizasyonumuz. Ben bu vesileyle Bodrum'daki firmaların özveri gösterip bize destek olmalarına teşekkür etmek istiyorum. Bu sayede bu rekor denemesini gerçekleştiriyoruz. Bu tür denemeler için ciddi sponsorluk desteklerine ihtiyaç vardır. Bodrum'da olmaktan ve OYFEST içinde bu rekor denemesini yapmaktan mutluyum" dedi.
Çingigiray, deneme öncesinde kendisine sürpriz bir desteğin de Samsung'dan geldiğini belirterek "Samsung'un S8 teknolojisiyle su altından selfie çekmeyi deneyeceğim" diye konkuştu.

REKOR DENEMESİ AN BE AN GÖRÜNTÜLENECEK

TED Bodrum Koleji'ndeki basın toplantısına katılan Bengiz Görüntüleme yetkilisi Bengiz Özdereli, rekor denemesini su altına yerleştirecekleri 4-5 kamerayla hiç kesintisiz görüntüleyeceklerini belirterek "Türkiye'ye dünya rekorları getiren sporculara sponsorluk yapmaktan büyük keyif alıyoruz" diye konuştu.
TED Bodrum Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken de TED'in 89 yıl önce Atatürk'ün talimatıyla kurulan kamuya yararlı bir dernek olduğunu ve spora her anlamda destek verdiğini hatırlatarak "Sporcumuzun bu rekor denemesini okulumuzda gerçekleştirmesinden gurur duyuyoruz. Kendisine başarılar diliyorum" dedi.
OYDER Başkanı ve OYFEST Bahar Festivali komite başkanı Ahmet Aras da "Bilge Çingigiray'ın rekor denemesini festivalimiz kapsamına almaktan mutluyuz. OYFEST, spor ve sosyal yaşam ağırlıklı bir festival. Tam 12 ayrı branşta festival etkinliğimiz gerçekleşiyor. Bizim en önem verdiğimiz konulardan biri Bilge'nin rekor denemesi olacak. Bunun için TED Bodrum Koleji'ne ev sahipliğinden dolayı da teşekkür etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
Dünya rekoru denemesinin organizasyonunu üstlenen Süreyya Ak da Bilge Çingigiray'a Bodrum'da verien desteğe teşekkür ederek, "Kendisinin bir resmi ana sponsoru bulunmuyor. Ülkedeki değerli firmaların sesimizi duyarak bir sponsorluk anlaşması yapacağını umuyoruz" diye konuştu.

Bodrum Oyfest'te Berksan Coşkusu

Ortakent Yahşi Bahar Festivali'nde (OYFEST) sahne alan Berksan, hayranlarına coşkulu ve eğlenceli bir gece yaşattı. Halikarnas Motor Sporları Kulübü,  Bodrum Chopper ve  Bodrum Bisiklet Kulübü üyelerinin başını çektiği korteje; OYFEST Yürütme Kurulu ve OYDER Başkanı  Ahmet Aras, OYFEST Organizasyon komitesi üyeleri, Tekerlekli Sandalye Tenis Şampiyonası sporcuları, MUGSF öğrencileri, TED  Bodrum Koleji,  Bodrum  Bahçeşehir Koleji ve  Bodrum  Marmara Koleji öğrencileri ile çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri,  Ortakent Yahşi halkı ve  Bodrum genelinden vatandaşlar katıldı.

Kortejin ardından festival destekçilerinden  Akbank Bandosu mini konser verdi. MC Ersin canlı performans sundu.

Gece şarkıcı  Berksan, konseriyle sürdü. Sevenlerine eğlenceli dakikalar yaşatan  Berksan, sahnede bir an olsun durmadı. Birbirinden güzel şarkılarını danslarla süsleyen  Berksan, sevenleri tarafından uzun süre alkışlandı. Konseri  Bodrum Belediye Başkanı  CHP'li  Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon da izledi.

AYANA'DA TURİZM SÖYLEŞİSİNDEN MÜZİKLİ SÖYLEŞİYE

Ortakent Yahşi Bahar Festivali (Oyfest) kapsamında Ayana Mes, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda iki etkinliğe ev sahipliği yaptı. “Turizmde Sürdürülebilirlik ve Markalaşma” adlı söyleşinin ardından mekanda piyanist Ozan Çoban ile “Müzikli Söyleşiler” adlı klasik müzik konseri gerçekleşti.

Ortakent Yahşi Müsgebi Mevkii’ndeki Ayana Mes’te, Bodrum Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Turizmde Sürdürülebilirlik ve Markalaşma” konulu söyleşiye Prof. Dr. Bülent Himmetoğlu, Dr. Işıl Keskin ile Öğr. Gör. Soner Şahan konuşmacı olarak katıldı. Bodrum ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan konuşmacılar, sürdürülebilir turizm için nelerin yapılması gerektiğini ve markalaşma konusunu ele aldılar. Açık havada kokteyl eşliğinde düzenlenen söyleşiye Bodrum Ticaret Odası Mahmut Serdar Kocadon ile Bodrum genelinden dinleyiciler katıldı. Söyleşinin ardından ise Ayana Mes’in katkılarıyla ünlü piyanist Ozan Çoban tarafından “Müzikli Söyleşiler” adlı klasik müzik konseri verildi.

Oyfest Yürütme Kurulu ve OYDER Başkanı Ahmet Aras, Oyfest Yürütme Kurulu Üyesi Serkan Ceylan ve Bodrum genelinden sanatseverlerin katıldığı etkinlikte Mozart, Beethoven ve Bach gibi dünyaca ünlü klasik batı müziği bestecilerinin unutulmaz eserlerini yorumlayan Ozan Çoban, sanatçıların yaşamlarından kesitler de sunarak müziğe yansımalarını değerlendirdi. Soru cevap şeklinde ve interaktif olarak katılımcılarla birlikte eserleri yorumladı. Beş yaşından bu yana piyano çalan Ozan Çoban, etkinlikte ayrıca Mozart’ın çocukluğuna da ithafta bulunmak için kısa bir süre sahneyi, piyanonun başına geçen genç konuk sanatçı İlayda Uysal’a bıraktı.

Keyifle geçen Müzikli Söyleşi sonunda Oyfest Yürütme Kurulu ve OYDER Başkanı Ahmet Aras, sanatçı Ozan Çoban’a, bu yıl ilki düzenlenen Oyfest’e sanatsal yönden sunduğu katkıları için teşekkür etti. Ozan Çoban da Ahmet Aras başta olmak üzere etkinliğe ev sahipliği yapan Ayana Mes işletme sahibi Mesut Özmutlu’ya, Oyfest Sanat Direktörü Dilek Görgülü’ye, tüm Oyfest ekibine, etkinliğe destek olan tüm kişi ve kurumlara ayrıca etkinliğe katılan sanatseverlere teşekkür etti.

SOĞUK VE RÜZGARLI HAVAYA RAĞMEN YÜZDÜLER

Ortakent-Yahşi Bahar Festivali (OYFEST) kapsamında 20 Mayıs Cumartesi günü Açıkdeniz Yüzme Şenliği düzenlendi.  Ortakent Yahşi Sahili'nden  Çelebi Adası'na kadar yüzen katılımcılar, havanın rüzgarlı ve denizin soğuk olmasına aldırmadan yüzme etkinliğini tamamlayarak, adada Türk bayrağı açtı.

OYFEST kapsamında  19 Mayıs  Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, OYDER ve  Bodrum  Marmara Koleji işbirliğiyle Açık Deniz Yüzme Şenliği düzenlendi. Şenliğe aralarında  Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon'un ve milli sporcularında yer aldığı yaklaşık 50 kişi katıldı.

Ortakent-Yahşi sahilinden,  Çelebi Adası'na kadar 1300 metrelik mesafede gerçekleşen yüzme etkinliğinde katılımcılar zor anlar yaşadı. Havanın rüzgarlı ve denizinde dalgalı olması nedeniyle saat 09.30 startın verilmesine rağmen, bazı katılımcılar denize girmekte önce zorlandı, soğuk su nedeniyle yürüyerek ilerledi. Suya alıştıktan sonra katılımcılar,  Çelebi Adası'na yüzdü.

Adaya ilk olarak  İzmir'den katılan milli triatlon sporcusu 20 yaşındaki Gültigin Er ulaştı. Er, "Güzel geçti, benim için antrenman oldu. Su da soğuktu, akıntıda vardı ama tekne önde olduğu için yönü buldum. Bu tarz etkinliklerin düzenlenmesi gençler ve sporcular için çok önemli, teşekkür ediyorum" dedi.

Diğer katılımcılarında adaya ulaşmasıyla dev Türk bayrağı açıldı. Ardından katılımcılar startın verildiği noktaya teknelerle geri döndü. Ödül töreninde yarışmaya katılan herkese madalya ve katılım belgesi verildi.

Organizasyon Başkanı  Ahmet Aras, "Zor hava şartlarında OYFEST kapsamında yapılan etkinliğe kişi katıldı. Zor şartlar altında tamamlanan etkinlikte katılımcılar, Türk Bayrağı açtı. OYFEST gelecek yılda devam edecek" dedi.

OYFEST'E COŞKULU KAPANIŞ

Bodrum’un en kapsamlı bahar etkinliği Ortakent Yahşi Bahar Festivali OYFEST dört gün boyunca süren etkinliklerin ardından plaket töreni ile sona erdi.

17 Mayıs Çarşamba sabahı kortej yürüyüşü ile başlayan Ortakent Yahşi Bahar Festivali OYFEST, Müsgebi Cafe'de gerçekleştirilen kapanış töreni ile son buldu.

Plaket ve kapanış töreninde konuşan Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) Başkanı ve OYFEST Koordinatörü Ahmet Aras, Bodrum yarımadasının en özel köşelerinden biri olan Ortakent Yahşi’yi kalıcı ve sürdürülebilir bir festival ile hareketlendirmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenledikleri festivalin gördüğü ilgiden çok memnun olduklarını belirtti. OYDER ve Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından hazırlanan festivale destek veren tüm kurumlara tek tek teşekkür eden Ahmet Aras, başta Bodrum yarımadasındaki özel okullar olmak üzere, festivale hem imkanlarıyla hem de maddi manevi katkılarıyla destek veren Bodrum firmalarına minnettar olduklarını dile getirdi. 

Kapanış töreninde ilk plaket, TED Bodrum Koleji havuzunda bir dünya rekoru kıran Bilge Çingigiray'a verildi. Çingigiray, "Her şey harikaydı. Her şey çok güzel geçti. Böylesine inanılmaz bir ortamda rekorumuzu kırdı. Katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra OYFEST'in ana sponsorlarına birer teşekkür plaketi takdim edildi. Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon'a özel olarak teşekkür eden Ahmet Aras, "Kendisi festival fikrinin ilk ortaya çıktığı andan itibaren bizden desteğini asla esirgemedi. Uzun çalışma sürecinde hep yanımızda oldu. Onun sayesinde festivalimize dünya rekorunu da kattık. Bugün bu noktaya gelmemizde Sayın Kocadon'un ve Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon'un katkısı ve desteği çok büyük" diye konuştu. 

Aras daha sonra sahneye OYFEST'e maddi ve manevi katkıda bulunan firmaların temsilcilerini davet etti. Çoğunlukla Ortakent'te faaliyet gösteren firmalar arasında Funtown Yahşi Park da yer aldı. Funtown'ın plaketini Yaprak Gökçe ile Can Demir aldı. 

Daha sonra OYFEST kapsamında gerçekleştirilen organizasyonların koordinatörlüğünü yapan isimlere plaket verildi. Festival süresince devam eden  Türkiye Tekerlekli Sandalye Masa Tenisi Şampiyonası, Açık Deniz Yüzme Yarışı, Yelken yarışları, Masa Tenisi turnuvası, Tenis turnuvası, Fotoğraf maratonu, Sokak Basketbol Turnuvası, Tavla Turnuvası, Bisiklet Turu, imza günleri, yöresel yemek kermesi organizasyonlarında görev alanlara plaketleri Ahmet Aras tarafından sunuldu. Kargı sahilinde kumdan heykel sempozyumu düzenleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (MUGSF) öğrencileri de kapanış töreninde hazır bulundu.

Festivalin kapanış töreni plaket sunumunun ardından MC Ersin canlı DJ performansı ile devam etti. TED Bodrum Koleji miniklerinin halk oyunu gösterisi de büyük alkış aldı.

OYFEST Yürütme Kurulu ve OYDER Başkanı Ahmet Aras hazırladıkları festival ile sosyal yaşamın ayrılmaz parçası olan birçok etkinliği bir araya getirdiklerini ifade ederek “Bodrum’da yaşayan veya tatil için beldemize gelen herkes festivale katılıp Bodrum’da keyifli bir hafta geçirsin istedik. Bu amaçla pek çok etkinliği aynı anda gerçekleştirdik. Katılımdan ve ilgiden çok memnunuz. Eksiklerimiz elbette olmuştur. Ama övgüyü başkalarına, eleştiriyi bize yapsın insanlar. Ki gelecek yıl bu eksikleri tamamlayarak çok daha güzel bir festivalle Bodrum'u, Ortakent'i canlandırabilelim" diye konuştu. 

OyFest Resmi Sitesi: http://ortakentyahsifestivali.com/

Haber Yorum

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

-